Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[oddzielony] Dyskusja nt. szlaków cd.
Trochę pomarudzę. Wczoraj pośmigałem trochę po Szczeblu i powiem Wam załamał mnie trochę stan czarnego po zawodach. Sad Totalnie zorane. W najlepszych segmentach normalnie wyorane ścieżki jakby pługiem. To już nie jest ten szlak co kiedyś. Sad Zawsze wydawało mi się, że rowery nie niszczą szlaków lecz po przepuszczeniu takiej hordy bikerów dewastacja jest widoczna. Kiedyś był to kultowy dziki szlak teraz ścieżka rowerowa. Angry NA przyszłość chyba przy planowaniu tras zawodów trzeba rozważać szkody jakie przynosi puszczenie zawodników na rzadko uczęszczany szlak pieszy. Zwłaszcza szlaki na których podłoże jest „luźne” straty są potworne. Puszczeniem tędy OS'a było niestey błędem. Sad Może z czasem ścieżka powróci w jakimś stopniu do swojej dawnej dzikości. Obawiam się tylko że teraz wyorane ślady po rowerach wykorzystają motocykliści który dotąd omijali te trudniejsze fragmenty. Teraz na motorze są do podjechania.
--> SantaClub.pl
--> BIKEHOLICY
Odpowiedz
Oj Paśku czasem gadasz jak baba na targu (podobnie jak przed zawodami przewidywałeś trupy, inwalidów itp), poczekaj kilka tygodni aż przejdą burze i sam zobaczysz czy nadal będzie tam "ścieżka rowerowa"...
Odpowiedz
tiaa... wątpię - nie pisał bym gdyby mnie to z deka nie zmartwiło.

Ulewa ... ta.. jak pójdzie teraz potok tymi wyoranymi bruzdami to mamy po szlaku. Niestety orgi musicie przełknąć fakty .. gorzkie lecz prawdziwe.

Nie żebym był przeciwko zawodom - uważam że jest to najlepsza impreza rowerowa pod słońcem !!! Cool - ale zawsze trochę trzeba myśleć perspektywicznie. Sam przyznam się bez bicia nie spodziewałem się takiego efektu. Blush
--> SantaClub.pl
--> BIKEHOLICY
Odpowiedz
Tzn. co teraz Twoim zdaniem? Mamy jeździć po Lasku Wolskim? A nie bo LW też się zniszczy...
Pasiek kompletnie nie rozumiem o czym mówisz, co mamy wziąć pod uwagę? Jakie fakty? Jak mamy patrzeć perspektywicznie? Zapodaj jakiś pomysł a nie rzucaj hasłami z sufitu, moim zdaniem skoro tak się niszczy szlak (u nas jak i w innych miejscach gdzie się pojawiamy przed i po ET jakoś nie zauważam zniszczenia szlaków) to nie widzę innej opcji jak nie jeździć tam w ogóle...
Odpowiedz
Załamka totalna z mojej strony jeżeli chodzi o czytanie Twoich wypowiedzi kolego Pasieczkin. Nie spodziewałem się takich oderwanych od rzeczywistości postów ze strony człowieka z (jak mniemam) wieloletnim stażem.

Proszę przeanalizuj wypowiedzi na temat zmian szlaku bezpośrednio przed zawodami i popatrz przez ten pryzmat na swoją wypowiedź (zresztą jak już wspomniał Paweł_BB kolejną "katastroficzno-proroczą" z Twojej strony).

Nie chcę mi się nawet pisać kontr argumentów do tego typu "rewelacji", napiszę tylko, że wczoraj zjeżdżając z Rysianki minęła nas na szlaku spora grupa motocyklistów na crossach, teraz już wiem, że byli w stanie przejechać szlakiem dzięki naszym śladom...
Odpowiedz
@Paweł i @Duke czemu od razu najeżdżacie na Pasieczkina skoro ewidentnie ma rację? Rozjechaliśmy szlak i tyle. Rozumiem, że nie ma zdania takiego jak Wy, ale Wasza reakcja jest nie na miejscu. Ja muszę się uderzyć w pierś i wziąć odpowiedzialność na siebie. Też nie spodziewałem się takiego efektu. Ponadto nie spodziewałem się, że ktoś ułoży ambonę... Przejdę się tam kiedyś i zrobię trochę demolkę z tymi kamieniami, żeby chociaż trochę powrócić szlak do stanu pierwotnego Shy
lajt srajt bajk
Odpowiedz
@Szczavik: nikt nie neguje że NIE MA ŚLADU PRZEJAZDU 100 ROWERZYSTÓW, chodzi po prostu o wielce katastroficzne podejście do tematu i że nagle ułatwiamy crossom podjazd...
Uderzmy się wszyscy w pierś i przesiądźmy się z rowerów na szachy.
Nie używajmy papieru bo wycinają lasy.
Nie używajmy samochodów, zabijmy wszystkie zwierzęta ani nawet nie puszczajmy bąków bo atmosfera zatruwa się od nadmiaru CO2.
W ogóle popełnijmy wszyscy zbiorowe samobójstwo bo nasze dzieci za 20 lat będą miały tylko zgliszcza i pustynie na całej planecie Ziemia...

Odpowiedz
Fakt, wizja Pasieczkina jest trochę katastroficzna, ale chyba można łagodniej wyrazić swoje zdanie, nie? Smile

Wracając do tematu spróbuję na tyle na ile to będzie możliwe przywrócić czarny do stanu pierwotnego, a z Wami drodzy koledzy Paweł, Duke i Pasiek... napijemy się już za 2 tygodnie Cool
lajt srajt bajk
Odpowiedz
Nie zabroniłem mu wyrażać swojego zdania.
Nie powiedziałem mu że pitoli, bredzi, jest głupi, pijany itp.
Wyraziłem swoje zdanie że trzeba dać trochę czasu naturze.

Osobiście dziwi mnie tak jak Duke pisze że rzekomo tak doświadczony biker snuje takie wizje, no to jak chce się bawić w ekologa to niech odstawi rower na kołek Big Grin
A jak ma złe sny o trupach i inwalidach to może faktycznie niech zmieni hobby Tongue
Odpowiedz
Szlak się ułoży, pewnie jeszcze zmieni kilka razy, także problemu nie będzie, lepiej wsadźmy gorzały do lodówki i czekajmy na Zawoje! Big Grin
Odpowiedz
(08.06.2012, 06:06)pasieczkin napisał(a): Trochę pomarudzę. Wczoraj pośmigałem trochę po Szczeblu i powiem Wam załamał mnie trochę stan czarnego po zawodach. Sad Totalnie zorane. W najlepszych segmentach normalnie wyorane ścieżki jakby pługiem. To już nie jest ten szlak co kiedyś. Sad

Z tego co slyszalem to motorki juz sie tam zapuszczaja i one tez swoje dolozyly.
Co do zawodow i niszczenia przez nie szlakow ,ktorych w Polsce mamy bez liku Wink, to moge sie zgodzic. Szkoda takich szlakow na zawody.

Enduro Trophy niszczy najlepsze polskie szlaki.

Chcesz jezdzic po dobrych szlakach - trzymaj je w tajemnicy!
Bajeczny technik , najszybszy na podwórku .
Odpowiedz
(08.06.2012, 10:00)sibik napisał(a): lepiej wsadźmy gorzały do lodówki i czekajmy na Zawoje! Big Grin

Brzmi smakowo Cool

(08.06.2012, 10:20)arczii napisał(a): Chcesz jezdzic po dobrych szlakach - trzymaj je w tajemnicy!

Albo wykop nowy, który się rozjeździ na ET Wink

Hmmm, może nowe wyzwanie - wszystkie odcinki ET 100% po singlach? Smile
lajt srajt bajk
Odpowiedz
to mielibysmy Et raz w roku w mszanie!
Odpowiedz
arczii napisał(a):Enduro Trophy niszczy najlepsze polskie szlaki.
Kolega na ilu ET był?
Odpowiedz
Z przykrością stwierdzam, iż nie spodziewałem się tak agresywnego ataku od strony orgów. Co niektórym polecam jakiś uspokajacz, bo Wam pikawa siądzie. W sposób kulturalny zwróciłem uwagę na niezaprzeczalny i niestety przykry fakt, zdając sobie sprawę, iż moja osoba tez się do tego przyczyniła. Zasmucił mnie widok szlaku, który znam od zawsze i tylko tyle. A tu wyskakujecie na mnie, że hej. Widocznie prawda kole w oczy, lecz niektórzy nie dopuszczają do swoich mózgownic krytycznych dla ich poczynań informacji. Trudno … takie życie.
--> SantaClub.pl
--> BIKEHOLICY
Odpowiedz
(08.06.2012, 11:27)DukeBB napisał(a): Kolega na ilu ET był?

Kolega ma generalnie gdzieś ET i inne wieloosobowe spędy Wink

Takie szlaki jak Szczebel, Lubon , gaikowe agrafki nie powiny sie znajdować w programie ET. Taka ilość rowerów jest już dla nich niestrawna. Oczywiscie LP i spolka robia wiecej zlego, ale to inna sprawa.

(08.06.2012, 11:11)Szczavik napisał(a): Albo wykop nowy, który się rozjeździ na ET Wink

To ci sie chwali i za to dostałeś punkcikaWink , ale nie żądaj żebym jezdzić 400km kopać nielegalne trasy w terenie, w którym nie bywam raz na 2-3 lata.
Odpowiedz
To nie jest odpowiedź na moje pytanie. Na ilu ET byłeś?
Odpowiedz
(08.06.2012, 11:42)DukeBB napisał(a): To nie jest odpowiedź na moje pytanie. Na ilu ET byłeś?

Widzę, że masz problemy, ze zrozumiem prostego tekstu: "Kolega ma gdzieś" = 0 razy.
Odpowiedz
(08.06.2012, 11:38)pasieczkin napisał(a): Co niektórym polecam jakiś uspokajacz, bo Wam pikawa siądzie.
No tak, najlepiej się teraz wycofać jak się rzuciło textami powyżej Big Grin

Oj Pasiek szkoda że na żywo nie jesteś taki wygadany jak na forum (prawie jak Jerzy), w Mszanie pytałem co Ci się stało że tak rzuciłeś textami że przypomnę "zastanawiam się kiedy będzie pierwsza ofiara śmiertelna (lub inwalida) Enduro w Polsce" a Ty w Mszanie do mnie że niiiiic, że to żart, że nie chciałeś itp. Stary nie dziw się że podniosłeś mi trochę ciśnienie rzucając takimi textami - będąc tak światowym Globtrotterem powinieneś być w moim mniemaniu osobą rzucającą raczej bardzo życiowe i stonowane texty, dodatkowo podniosłeś mi ciśnienie mówiąc także że "Może orgii powinny wziąśc pod uwagę ten aspekt (...) może ubezpieczenie", a co Ty myślisz że zawodnicy ET bez ubezpieczenia jeżdżą ??? Czytałeś kiedyś regulamin ET ?
Dodatkowo moim zdaniem każdy Endurak powinien mieć swoje ubezpieczenie - ja sobie co roku kupuję na sezon wiosna-jesień bodaj za 50 PLN.

Pytam poważnie: co proponujesz odnośnie "niszczenia" szlaków?

Działka Enduro to nasze wspólne życie i wspólny "problem", spróbujmy go rozwiązać, bo ja jakoś nie widzę problemu, nie widzę żebyśmy my bikerzy niszczyli przyrodę a często zarówno ja jak i inni wracamy na odcinki zawodów wielokrotnie bo są to super odcinki, nie widzę żeby u nas w Beskidzie Małym (Magurka Wilkowicka, Gaiki i Traska Wilkowicka) były jakieś szkody po ET jak i po setkach czy nawet tysiącach naszych przejazdów rocznie... Nie widzę też problemu w Brennej czy Świeradowie gdzie też tysiące przejazdów Enduro się odbyło...
Dużo większe spustoszenie zrobi byle burza i tutaj też spójrzmy faktom w oczy.

Odpowiedz
@arczii
Jeżeli myślisz, że nie zrozumiałem, to dobrze, choć nie masz racji. Ja natomiast widzę, że masz problemy z odpowiadaniem wprost na bardzo proste pytania.

Na Szczeblu czy Luboniu jestem gościem, ale kiedy piszesz na temat Gaików, to czuję się tak jakbyś pisał mi na temat jazdy rowerem po moim ogródku. Może niech każdy wypowiada się na temat zawodów i innych eventów w których uczestniczył i na temat tras, na których jeździ częściej niż raz na 2-3 lata, najlepiej do 50km od miejsca swojego zamieszkania. Problem malkontenctwa i zmyślania tego, jak niby to nie jest automatycznie by się rozwiązał.

Mam nadzieję, że rozumiesz czym jest spowodowany mój kompletny brak szacunku (nie dla ciebie a tylko wyłącznie) dla twojej wypowiedzi.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości