Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wczytywanie zdjec
Osadzenie w postach zdjec z linkow zewnetrznych jest bardzo wygodne. Niestety po jakim czasie linki traca waznosc i dupa nic nie widac. Czy nie mozna by zrobic mechanizmu, ktory takie zdjecie by sam zaczytywal na forumowy serwer i osadzal w poscie , bez koniecznosci zapisywania fotki na swoim dysku.
Bajeczny technik , najszybszy na podwórku .
Odpowiedz
Niepotrzebne wymyślanie i zapychanie serwera. Można skorzystać np. z imageshack i nic nie powinno zginąć.
Odpowiedz
i tak trwa to dlugo Wink
Odpowiedz
Ej, jak wkleić własne zdjęcia w treść posta...?
Odpowiedz
1) Własne z serwera -trzeba wrzucić na dowolny serwer, trzeba dorwać bezpośredni link zdjęcia (np. we właściwościach zdjęcia), skopiować....wkleić na forum poprzedzając w poście kodem
Kod:
a kończąc kodem
Kod:
[/img]

2) Cudze z netu...dorwać po prostu bezpośredni link zdjęcia Smile dalej tak samo Wink

3) Dodać jako załącznik do posta...opcje widoczne tylko jeżeli odpowiadasz lub skorzystasz najpierw z guzika ODPOWIEDŹ zamiast trybu szybkiej odpowiedzi Smile klikasz WYBIERZ PLIK przy NOWYM ZAŁĄCZNIKU, następnie klikasz DODAJ ZAŁĄCZNIK, a następnie WSTAW DO POSTA i w poście przeciągasz, czy chcesz go u góry czy na dole Tongue

Archii, wydaje mi się, że zdjęcia wrzucane z netu faktycznie istotne są w momencie wrzucania....ale z drugiej strony jak ktoś grzebie w wątkach archiwalnych, to robi się śmietniczka. Nie każdy ma czas i chęci na wrzucanie ton zdjęć na własnego imageshacka - tu zgadzam się z Archim. Ale forumowe serwery by tego pewnie nie uciągnęły.
Trzeba apelować do ludzisk, żeby wrzucali linki z jakiś godnych stron, a nie linki do pierwszej lepszej wygrzebanej na guglu Smile
OQS Rider - na zrozumienie nie liczę - przepraszać też nie zamierzam...
OQS na FB
Odpowiedz
Dzięki qdlaty! Pozostałe 2 opcje ogarnąłem (z kodem [img] też), chodziło mi tylko o własne zdjęcia Smile. Pozdrawiam
Odpowiedz
Z netu najprościej jest ikonką (takie góry i słoneczko) Tongue ale niestety od ostatnich większych zmian ikonki nie działają w FF.
Odpowiedz
O, widzę że nie tylko stara Opera (Win98) ucierpiała na tej przebudowie forum. Na niej jest fatalnie, bo nie działa większość tych drobnych przycisków: odpisz, cytuj, emotki, itp. Na szczęście niedługo przestanę z niej korzystać.

Co gorsza przy tych remontach wzrosło też forumowe obciążenie łącza. Na darmowym internecie 128kb teraz się już czeka i dobrze widać, że większość tego czasu to łączenie z różnymi serwerami Google, wcale nie z Emtb.pl!
Odpowiedz
(10.11.2012, 17:33)pHarry napisał(a): O, widzę że nie tylko stara Opera (Win98) ucierpiała na tej przebudowie forum. Na niej jest fatalnie, bo nie działa większość tych drobnych przycisków: odpisz, cytuj, emotki, itp. Na szczęście niedługo przestanę z niej korzystać.

Mi nie działają tylko wszystkie ikonki w otwartym okienku odpowiedzi, w pracy i w domu używam FF i jakoś mi się nie chce zmieniać na inne, zwłaszcza że tu mam zaznaczanie błędów Smile
Odpowiedz
(10.11.2012, 15:29)qdlaty123 napisał(a): Ale forumowe serwery by tego pewnie nie uciągnęły.
Trzeba apelować do ludzisk, żeby wrzucali linki z jakiś godnych stron, a nie linki do pierwszej lepszej wygrzebanej na guglu Smile

no co ty !jak dolaczam fotki to jak byk jest napisane :ilosc miejsca nieograniczona Wink

a te dolaczanie i umieszczanie w poscie to masakra. Na mtbr wystarczy podac link do fotki, a system sciagnie fotke do siebie. imageshack niestety tez jakis dziadowski sie zrobil
Odpowiedz
(10.11.2012, 17:12)zydus napisał(a): Dzięki qdlaty! Pozostałe 2 opcje ogarnąłem (z kodem [img] też), chodziło mi tylko o własne zdjęcia Smile. Pozdrawiam

Wersja HARD dodawania fotek to:
-dodanie swojego załącznika do postu,
-wyświetlenie postu,
-wyświetlenie załącznika
-dorwanie linku załącznika (bezpośredni link)
-wyedytowanie postu i wklejenie w post tego linku z tym kodem IMG Smile
ale to tylko tam, gdzie od razu chcesz żeby się foto wyświetlało, bo robi się śmietnik jak się ciągle takie fotki dodaje Tongue

Archii, true true Smile
OQS Rider - na zrozumienie nie liczę - przepraszać też nie zamierzam...
OQS na FB
Odpowiedz
(10.11.2012, 17:33)pHarry napisał(a): O, widzę że nie tylko stara Opera (Win98) ucierpiała na tej przebudowie forum. Na niej jest fatalnie, bo nie działa większość tych drobnych przycisków: odpisz, cytuj, emotki, itp. Na szczęście niedługo przestanę z niej korzystać.

Co gorsza przy tych remontach wzrosło też forumowe obciążenie łącza. Na darmowym internecie 128kb teraz się już czeka i dobrze widać, że większość tego czasu to łączenie z różnymi serwerami Google, wcale nie z Emtb.pl!

Nadal używasz Win 98? Hipsterka maksymalna Smile
Sports Tracker

Sprzedam!

Survival enduro Warsaw.

- Daleko do góry Lotnika?
- Jak zobaczysz w krzakach gościa który się łamie to będziesz na miejscu.
Odpowiedz
A już tu ostatnio gdzieś pisałem. Używam tego bardzo starego kompa głównie do puszczania Mp3. Ma on fajną kartę dźwiękową, której nie da rady przenieść do nowszych sprzętów. Ale jego dni są już policzone, bo dostałem za darmo 5x szybszego, no i coraz więcej stron kuleje pod starą Operą. Np przeglądanie maili on-line.

A tak bardziej w temacie zdjęć, czyli monitorów. Do tej pory używałem oczywiście kineskopów Smile Bardzo lubię ich obrazowanie, ale już padają staruszki. Kupiłem płaskiego "profesjonalnego" Eizo S1921 z matrycą PVA. No rzeczywiście, ma niezłe kolory i ciemne tony. Ale w kwestii zmiany światła przy ruchach głową nie jest wiele lepszy od zwykłych LCD. To tak ma być, nie ma na to rady?
Odpowiedz
pva tak ma.
Odpowiedz
Kurcze, zasugerowałem się różnymi stronkami i testami w internecie, gdzie twierdzili że PVA ma lepsze kąty od zwykłych TN. Ale dałem za tego poleasingowego Eizo 19' w idealnym stanie 280zł, więc nie jest źle. Ma bardzo fajną stopkę Smile

Czyli co, na tę wadę pomoże dopiero matryca IPS? Każda, czy też z tańszymi lub starszymi może być różnie?
Odpowiedz
Poratuje ktoś sposobem zmiany rozmiaru zdjęcia przy wstawianiu do posta jako [img]? Jaki kod trzeba dodać, żeby wymusić daną szerokość?
Odpowiedz
To chyba zależy od serwera. W Picassie jest taka opcja, wybiera się tam rozmiar przy generowniu linka. Po czym można po hamsku ręcznie zmienić ten rozmiar na dowolny Smile
Odpowiedz
(12.11.2012, 19:26)pHarry napisał(a): Kurcze, zasugerowałem się różnymi stronkami i testami w internecie, gdzie twierdzili że PVA ma lepsze kąty od zwykłych TN. Ale dałem za tego poleasingowego Eizo 19' w idealnym stanie 280zł, więc nie jest źle. Ma bardzo fajną stopkę Smile

Czyli co, na tę wadę pomoże dopiero matryca IPS? Każda, czy też z tańszymi lub starszymi może być różnie?

PVA ma zdecydowanie lepsze kąty widzenia niż TN. Jeśli narzekasz na PVA to nie widziałeś panoramicznych TNów w akcji ;-)
Nonsense is better than no sense at all.
ET#26
Odpowiedz
To prawda. Mamy jednego (pewnie taniego) Samsunga panoramicznego w robocie i to jest jak dla mnie najgorszy monitor jaki widziałem.

Ale przyjrzałem się ostatnio wielu mniej lub bardziej starym LCD-kom. Wszystkie w kwadratowatych proporcjach, 17' lub 19' i raczej TN. Żeby ocenić ich przydatność do zdjęć wygenerowałem sobie nawet taki "programik testowy" czyli po prostu prezentację różnych odcieni szarości na cały ekran. Jak kto chce mogę wysłać na maila. I wnioski są takie, że one różnie sobie radzą. Np jeden Philips ma straszne kolorowe plamy zamiast szarego. Inny Samsung jest całkiem niezły. A najlepszy pod względem kątów okazał się LG.

Tyle że kąty o które mi chodzi wymagają wyjaśnienia. Jakoś w testach nie rozpisują się o tym, a wydaje mi się to oczywiste. Parametry ze specyfikacji typu 175st jakoś dla mnie nie mają związku z rzeczywistością. Jeśli chodzimy po pokoju albo w kilka osób oglądamy film to mamy doczynienia z kątami rzędu 60-120st. I w tym względzie rzeczywiście to moje nowonabyte VA wydaje się wyraźnie górować nad tamtymi tanimi/starymi monitorami.

Ale w temacie obróbki zdjęć to ja siedzę na stanowisku przed monitorem. Wykonuję niewielkie ruchy głową, max 10st kąt się pojawia. I to wystarczy żeby w ciemnych tonach (10-20% jasności) występowały duże zmiany światła. Nie tylko pojaśnienie ale i nieprzyjemne srebrzenie. Ba, nawet gdy trzymam głowę nieruchomo idealnie na środku, to na rogach panelu 19' też już nieco to widać. To przeszkadza w obróbce zdjęć, zwłaszcza mi bo lubię mroczne foty. I niektóre z tych starych płaściaków były lepsze pod tym względem. Dopiero gdy się bardziej odchyli głowę na bok, to nagle "popuszczają mocno", również kolory, a VA trzyma już w miarę równy poziom rozjaśnienia. Oczywiście kineskopy są całkowicie wolne od tej wady.
Odpowiedz
(20.11.2012, 10:21)pHarry napisał(a): To chyba zależy od serwera. W Picassie jest taka opcja, wybiera się tam rozmiar przy generowniu linka. Po czym można po hamsku ręcznie zmienić ten rozmiar na dowolny Smile

Nie nie, był jakiś kod, który się dodawało do [img], niezależnie od serwera...
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości