Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Życzliwa recenzja (test) :-) Blur LT carbon
Cool 
Zima za oknem - skrobnołem małe podsumowanie wrażeń z obcowania z tym rowerkiem w mijającym sezonie

http://www.santaclub.pl/nowosci,main,0,1...uz,13.html

nie znam się na pisaniu profesjonalnego testu Sad
CoolBig GrinCool
--> SantaClub.pl
--> BIKEHOLICY
Odpowiedz
Pasiek jakbyś kupował drugi raz Blura LT wziąłbyś znowu carbon czy jednak alu?
Odpowiedz
A jakie masz tam te delikatne kółka, bo nie oczytałem.
Odpowiedz
(28.12.2010, 11:16)harry napisał(a): A jakie masz tam te delikatne kółka, bo nie oczytałem.

Pewnie unika tematu, żeby nie opisywać jak biegał po Wyspowym Wink
lajt srajt bajk
Odpowiedz
(28.12.2010, 10:08)Ziemek napisał(a): Pasiek jakbyś kupował drugi raz Blura LT wziąłbyś znowu carbon czy jednak alu?

Jak tak się głębiej zastanowię to chyba jednak karbon. Już wiem do czego służy ten rower i jak go używać więc nie skatował bym go już tak na dzień dobry :-). Tak to jest jak się przesiądzie z pancernego czołgu na coś delikatniejszego. Karbon, mimo iż widać na nim wszelakie odpryski i zarysowania (znacznie bardziej niż na alu) wydaje mi się być masakrycznie mocnym materiałem.

(28.12.2010, 11:16)harry napisał(a): A jakie masz tam te delikatne kółka, bo nie oczytałem.

Bo nie napisałem hehe – już poprawione. Mam Maviki ST – (takie : http://www.rowery-rybczynski.pl/product_...rers_id/29) – już pięć szprych mi poszło. Obręcz mocna lecz najazd na większą przeszkodę przy mojej wadze kończy się czasem wymianą szprychy. Jakiś czas temu przy próbie dogonienia Cichego i Chomika z Lubonia (na Glisne) przy jednym uderzeniu poszły trzy :-) (i dwie opony hehe) - oj pobiegałem sobie
--> SantaClub.pl
--> BIKEHOLICY
Odpowiedz
Pasiek, no to jak chcesz ostro pojeździć na tym roweru czeka Cię niezła wycisk w stylu fitnes plus dieta 500 kalorii Big Grin Musisz zejść do wagi 55 kg Wink
Odpowiedz
(28.12.2010, 11:42)TomekDebiec napisał(a): Musisz zejść do wagi 55 kg Wink
Bez przesady przestańcie z anoreksją, to nie skoki narciarskieSmile
piąty odmieniec
Odpowiedz
no 55 to przesada ale za 80 dałbym wiele :-)
--> SantaClub.pl
--> BIKEHOLICY
Odpowiedz
Napisałeś :
"Bujanie niezależnie od ustawienia na damperze jest ledwo zauważalne. He.. damper nie musiałby mieć w ogóle zmiany ustawienia twardości tzw. „pro pedal". Ja nie zauważyłem żadnej różnicy. (........)
Zapewne przy użyciu innego dostępnego razem z ramką dampera (tzn.RP23) było by to bardziej zauważalne."

Napisz o co Ci chodzi.

Odpowiedz
Wg mnie chodzi o wyczuwalną róznicę w poszczególnych poziomach platformy.
Nie wiem czy na pewno, bo np ibis 2007 z rp23 i ibis 2010 z rp23 to dwie różne bajki. Ten pierwszy znacznie efektywniej jeździ przy 3 stopniu pp, jednak ogólnie zawieszenie jest mniej komfortowe, kompresja na max. Ten drugi wg mnie znacznie lepiej pracuje przy wyłączonym pp, na stopniu trzecim zupełnie inaczej niż poprzedni egzemplarz który miałem. Zawieszenia nie da się tak usztywnić na trójce jak w roczniku 2007. Z tym że nowszy ma środkowy poziom kompresji i bv.
Chińczyk (niekoniecznie enduracki) http://www.pinkbike.com/photo/6823088/
Odpowiedz
To pewnie wynika z różnic jakie wprowadził FOX od roku 2009.
Odpowiedz
Chodziło mi o to że: :-)

- ja sobie sprawiłem Blura z Monarch’em 3.3.
- z RP23 miałem do czynienia w zupełnie innym zawieszeniu - Cubie Sting’u gdzie zmiana pp z 1 na 3 była bardzo zauważalna.
- w Blurze natomiast (Monarch) jakkolwiek bym nie machał wajchą nie zauważam różnicy.

Nawet miałem ochotę reklamować ten damper u Chileckiego, lecz przekonał mnie, że różnica jest subtelna i tak ma być. Ciekaw jestem, czy Blur z RP23 też ma taką subtelną różnicę. Tak czy siak nie ma to większego znaczenia gdyż bujanie zawieszenia przy podjazdach jest na bardzo dobrym poziomie :-)
--> SantaClub.pl
--> BIKEHOLICY
Odpowiedz
Miałem okazję przejechać się na Blurze z RP23 (tylko w wersji alu) i różnica w poszczególnych stopniach pp była wyraźnie zauważalna. Tyle tylko, że w przypadku tego roweru faktycznie pp mogłoby nie być - podjeżdżało mi się bardzo dobrze na wyłączonym pp, podczas gdy w swoim Fluidzie (też z RP23) pp na podjazdach używam często.
Watching television is like taking black spray paint to your third eye.
Bill Hicks
Odpowiedz
(31.12.2010, 08:28)pasieczkin napisał(a): Chodziło mi o to że: :-)

- ja sobie sprawiłem Blura z Monarch’em 3.3.
- z RP23 miałem do czynienia w zupełnie innym zawieszeniu - Cubie Sting’u gdzie zmiana pp z 1 na 3 była bardzo zauważalna.
- w Blurze natomiast (Monarch) jakkolwiek bym nie machał wajchą nie zauważam różnicy.

Nawet miałem ochotę reklamować ten damper u Chileckiego, lecz przekonał mnie, że różnica jest subtelna i tak ma być. Ciekaw jestem, czy Blur z RP23 też ma taką subtelną różnicę. Tak czy siak nie ma to większego znaczenia gdyż bujanie zawieszenia przy podjazdach jest na bardzo dobrym poziomie :-)
W BLT2 alu różnica pomiedzy monarchem a rp23 bez bv jest duża, monarch działa niezależnie od ustawienia podobnie i jest znacznie bardziej komfortowy-aktywny, regulacje w rp23 znacznie zmieniają jego pracę, mniej buja i jest mniej aktywny-jak mawiaja w cult-bike fox jest bardziej ''rejsingowy'' i po zablokowaniu jest naprawdę zablokowany.
Jest jeszcze jedna różnica monarch jest znacznie prostszy i tańszy w serwisowaniu.
Jak znacie sprawdzone i przystępniejsze serwisy foxa to proszę o namiar.
Odpowiedz
Akurat ja raczej w taki sposób się nie odżywiam i przede wszystkim zawsze staram się jeść zdrowo i smacznie. Muszę dodać, że także jakiś czas temu zainteresowała mnie tematyka związana ze słodyczami i jedzeniem ich na diecie. Zresztą nawet czytałem w artykule https://www.odzyskaj.eu/czy-mozna-jesc-s...na-diecie/ czy jest to aby na pewno dobre połączenie.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości