Ankieta: Najlepsze zdjęcie
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
FOTO1
10.29%
7 10.29%
FOTO2
29.41%
20 29.41%
FOTO3
17.65%
12 17.65%
FOTO4
26.47%
18 26.47%
FOTO5
16.18%
11 16.18%
Razem 68 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RUNDA II - GRUPA 6
[Obrazek: louis2.JPG]
FOTO1
Uwaga: wyjatkowo 5 zdjec, z jednym dodatkowym zaginionym Foxia.

[Obrazek: arepo1.jpg]
FOTO2

[Obrazek: DSC05593.jpg]
FOTO3

[Obrazek: sebas_makowski.jpg]
FOTO4

[Obrazek: kasha2.jpg]
FOTO5
Odpowiedz
Foxiu, już rozumiem dlaczego niektóre zdjęcia wydaja Ci się "blade".
Jeśli Twoje ma u Ciebie na kompie naturalnie nasycone kolory, to u mnie wygląda jak zielono-żółta landrynka.
Bez urazy.

PS. Pozwoliłem sobie zmienić na szybko nasycenie żółci i tak by u mnie to wyglądało:    
Odpowiedz
To Twoje u mnie jest blade Wink Tzn. oryginalna wersja trochę u mnie przesadzona (więc ciekawe jak u Ciebie wygląda Wink), ale po przeróbce znów za mało.
Za to dużo naturalniej fotki Foxia wyglądają jak oglądam je na laptopie, ale na nim z kolei za cholerę nie da się tak wyregulować obrazu, by wyglądał jak na monitorze, którego używam.
Masz Foxiu Asusa z błyszczącym ekranem? Wink Chociaż podejrzewam, że nie tylko Asus stosuje dokładnie ten sam rodzaj matrycy. Dla porównania - zdecydowanie budżetowy eMachines siostry ma dużo lepszy ekran. Powłoka również blyszcząca i myślę, że typ matrycy (w sensie technologia w której działa) też.
Odpowiedz
U mnie przeróbka Baukana wygląda lepiej (tzn. naturalniej), niż oryginał Foxia. Smile
Watching television is like taking black spray paint to your third eye.
Bill Hicks
Odpowiedz
Foxiu kreuje po prostu SWOJĄ rzeczywistosc, zdjecia sa 'pojechane' ale dzieki temu rozpoznawalne i niewatpliwie ladunek emocjonalny przenosza wiekszy.

Nie pamietam czy to bylo w 2009 ale miales Foxiu taka fajna fotkę na singlowym odcinku miedzy Stecowka a Przysłopem, chyba dalej by zaszla Wink
Odpowiedz
moze i tak Harry Wink ale jeśli chodzi ci o tą o której myśle, to nie dałem jej, bo twarz rowerzysty zasłąonięta była cześciowo gałęziami.

Jutro utną się wszelkie spekulację, przyjedzie do mnie monitor 22" z matrycą IPS, skalibruje się toto (niestety nie mam kolorymetru, ale niezależne źródła podają ten sam przepis na kalibrację) i zobaczymy Smile

A prawdą jest, że w sezonie 2009 (prócz końcówki) wszystkie fotki miałem mocno podkręcone. Ciekawe co przyniesie 2010 Tongue
Wielka kicha, pulsometr i 100mm skoku z przodu. Kros kantry jak nic...
foxiu.pl | endurotrophy.pl
Odpowiedz
(06.01.2010, 12:33)foxiu napisał(a): Jutro utną się wszelkie spekulację, przyjedzie do mnie monitor 22" z matrycą IPS, skalibruje się toto (niestety nie mam kolorymetru, ale niezależne źródła podają ten sam przepis na kalibrację) i zobaczymy Smile

Pochwal się, co to za monitor konkretnie?
Ja na co dzień pracuję na średniej klasy Eizo, a jak mi przychodzi usiąść do laptopowej matrycy (i to wcale w nie najtańszym urządzeniu), to praca przy kolorze jest po prostu niemożliwa. Do tego ten hardware'owy gradient...
Odpowiedz
Dell 2209WA - ekonomiczny, ale "sehr gut" na prad.de. Inne portale też raczej pozytwnie podchodziły. Jaki masz kształt pikseli w Eizo? Gdzieś czytałem że są takie: > co uniemożliwia wyświetlanie idealnie ostrego tekstu. Nie masz z tym problemów?

Zastanawiałem się jeszcze nad tym nowym NEC (EA231WMI) ale cena jednak nie na moje możliwości Wink
Odpowiedz
(06.01.2010, 13:10)foxiu napisał(a): Dell 2209WA - ekonomiczny, ale "sehr gut" na prad.de. Inne portale też raczej pozytwnie podchodziły. Jaki masz kształt pikseli w Eizo? Gdzieś czytałem że są takie: > co uniemożliwia wyświetlanie idealnie ostrego tekstu. Nie masz z tym problemów?

Zastanawiałem się jeszcze nad tym nowym NEC (EA231WMI) ale cena jednak nie na moje możliwości Wink

O kurczę, nigdy nie zastanawiałem się nad kształtem piksela... To jest dokładnie model 2231 (pracowałem też na starszym S1931 - poza rozmiarem, miał mniej ustawień i barwy słabiej nasycone).
Przy wyborze sugerowałem się opiniami na bardzo rzeczowym forum http://www.mva.pl, choć teraz wygląda jakby się zresetowało ostatnio...
Odpowiedz
też dobrą ocenę dostał: http://www.prad.de/en/monitore/review/20...2231w.html Wink
Odpowiedz
Ja mam Lenovo na S-PVA i dwa lapki na TN i TN+ różnica w kolorach jest spora.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości