Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ENDURO SHOT 2009
(29.12.2009, 14:30)foxiu napisał(a): ludzie, ale czytajcie ze zrozumieniem. Każdy wstawia DWA zdjęcia, aby po losowaniu także były pary do kolejnego etapu.

nasr.. ekhm, wystraszyłem sie i jednak wrzuce 2 zdjęcie Wink

Asia und Mateusz
czerwony szlak do straconki

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Hehe, moja niechęć do robienia zdjęć się trochę zemściła, no ale wrzucę dwa.

Rider: Zdan
Miejsce: Gornergrat, Szwajcaria
Tytuł: Prawie na szczycie świata Smile

[Obrazek: img2619m.th.jpg]

Rider: Baukan
Miejsce: Lodowiec Aletsch, Szwajcaria
Tytuł: Lodowisko Smile

[Obrazek: img2414a.th.jpg]
Odpowiedz
Mam problem z rozgraniczeniem fotek enduro od FR i generalnie z wyborem 2 najlepszych (ten sezon był nadzwyczaj fotogeniczny).
Ostatecznie wybór trochę losowy:

Rider: Junior
Miejsce: Sierra Nevada, trasa "Rzymska Pieczeń"
Tytuł: Czysty Lans

Rider: Kuba
Miejsce: Polica
Tytuł: Ucieczka od świątecznego stołu

Odpowiedz
Powinna być osobna kategoria z cyklu: "Zdan top 10" Smile
Odpowiedz
i jak ładnie posypało fotami Big Grin, pomysłodawca powinien być zadowolony

Z Buki polewałem chyba 10 min Big GrinDD
Odpowiedz
Jeździec: Kasha i Zdan
Miejsce: Singiel z Aletschgletscher do Fieschertal
Tytuł: Zjeżdżamy czy sprowadzamy? Wink
[Obrazek: aletsch.th.jpg]

Jeździec: Zdan
Miejsce: Gornergrat
Tytuł: Nie widzę lądowiska, ale jakoś dam radę... Smile
[Obrazek: gorner.th.jpg]
Odpowiedz
No to i ja skromnie dołączę się do zabawy. Wink

[Obrazek: 1.jpg]
Kierowca: Clyde
Miejsce: Wielka Racza, Beskid Żywiecki
Tytuł: Polskie drogi

[Obrazek: 2.jpg]
Kierowca: w stanie spoczynku, po-legły na łonie natury - Clyde
Miejsce: Gdzieś w Beskidzie Sądeckim
Tytuł: I w ogóle wszystko, co nam przeszkadza spokojnie leżeć na słońcu...

P.S. Buka rządzi bezapelacyjnie.
Watching television is like taking black spray paint to your third eye.
Bill Hicks
Odpowiedz
tak jakby późno już.. ale póki łeb nie boli, to jeszcze dopnę swoje:

"ten czarny gdzieś tu leci (w dół).."
Zberol, czarny z Wierchu Wisełki, Beskid Śląski, wrzesień 2009:
[Obrazek: _DSC3213a5knk.JPG]

"coś niewyraźnie wyglądasz"
Balbin, Jaworze, Beskid Śląski, sierpień 2009 [autor fot.: Leon]:
[Obrazek: _DSC2461a4knk.JPG]

uwaga co do formuły: jest atrakcyjna jak zabawa w wojnę, ale w starciu 2 dobrych zdjęć może odpaść takie, które znalazłoby się na 2 miejscu. Proponuję klasycznie: przyznanie każdemu z forum (albo wybranej komisji) w określonym czasie 2 głosów, i wybór przez głosowanie (np. przez ankietę). Do tego zdjęcia chyba lepiej wysłać na wspólną galerię w ujednoliconej wadze np. 1-2MPix (różne proporcje boków, 2:3 przy 2MPix to 1735 x 1153).
Odpowiedz
Przede wszystkim dzieki za odzew!!! Tego sie nie spodziewalem, mamy zdjecia z niemal wszystkich zakatkow Beskidow, Jury, kilka perel z eskapad na poza ziemie ojczyste (Szwajcaria, Ukraina, Austria , Chorwacja,Włochy, Hiszpania etc). Wybor bedzie ciekawy i ciezkiWink

1. Poniewaz zgloszen bylo zdecydowanie wiecej niz sie spodziewalem (prawie 60!), wiec zamiast pojedynkow 1 na 1, zdecydowalem zrobic w pierwszej rundzie 14 grup po cztery foty (jedna grupa ma 5 zdjec). Zdjecia zostaly wylosowane, zdecydowalem ich nie podpisywac w tej rundzie, zeby nic nie sugerowac.

a) do kolejnej rundy awansuja po dwa najlepsze zdjecia z kazdej grupy

b) sory za zrobienie bajzlu na forum, ale innej metody nie znalazlem - zalozonych zostalo 14 tematow/ankiet - w kazdej z nich oddajecie po jedym glosie na najlepsza waszym zdaniem fotke

c) I runde konczymy we wtorek 5.01.2010

d) w przypadku uzyskania przez dwie lubi wiecej fot takiej samej ilosci glosow zrobimy dogrywke

no to zapraszam do foto-podrozy przez miniony sezon 2009 Wink Glosujcie - liczy sie nie tylko piekna panorama, ale koncept, sytuacja etc - wybor nalezy do was
Odpowiedz
szkoda tylko że przez przypadek jedno moje zdjęcie gdzieś "wyszło" i nie ma go w zadnej z grup Wink

Pewnie i tak by nie wyszło poza grupę, ale tak pro forma to powinno być Smile
Wielka kicha, pulsometr i 100mm skoku z przodu. Kros kantry jak nic...
foxiu.pl | endurotrophy.pl
Odpowiedz
(01.01.2010, 15:15)sebas napisał(a): no to zapraszam do foto-podrozy przez miniony sezon 2009 Wink Glosujcie - liczy sie nie tylko piekna panorama, ale koncept, sytuacja etc - wybor nalezy do was
Miałem pewne obiekcje co do systemu pucharowego ale muszę przyznać obecna formuła mi się podoba, w niektórych czwórkach mam zdecydowanego faworyta a w innych miałem większy problem ale wyniki w większości zgadzają się z moimi odczuciami Smile

Aha, można w wątkach wstawiać komentarze, czy raczej lepiej nie sugerować innym?
Odpowiedz
Fuck, sory Foxiu! Dokoptujemy je w kolejnej rundzie, mam nadzieje, ze sie nikt nie obrazi (to tylko fun). Gdyby jakiegos jeszcze ew.braklo, dawajcie znac. Moglem sie zamieszac przy tej ilosci zdjec.

Rzaqu, przyznaje, ze eksperyment troche ryzykowny, ale mimo losowosci i tak wybory nie sa proste Wink

Arepo, pomysly zdecydowanie warte uwagi w 2010, teraz bylo to mocno improwizowane i nieprzygotowane (pomysl powstal w 30min i w kolejna godzine przybral realne ksztalty). Nie wiedzialem czy to sie w ogole przyjmie, dlatego nie kombinowalem. Na pewno beda niedociagniecia, ale to pierwsza edycja, za rok mozemy zrobic to w bardziej rozbudowanej formule. Co do systemu pucharowego to sami ocenicie, choc zgadzam sie, ze w tym systemie moga sie trafic 4 bdb zdjecia w jednej grupie (ale tak jak pisalem, calosc to zabawa)
Odpowiedz
Sebas, gratulacje pomysłu, bardzo fajnie to wygląda Smile
Odpowiedz
system jak to w piłce nożnej, jedni trafiają na Honduras, drudzy na Argentynę, w niektórych przypadkach "nasi" znów nie wyjdą z grupy Tongue Sebas pomysł super, pewnie nie jestem jedynym który chciałby kolejnych edycji w następnych sezonach Wink jak to w pewnym filmie stwierdzono "narodziła nam się nowa świecka tradycja"
Odpowiedz
W przyszlej edycji mozna 'wypuscic' po dwie fotki z grupy, daje to szanse dobrym fotkom w przypadku nieszczesliwego losowania Wink

Sam pomysl genialny! Fajna zabawa Smile
Odpowiedz
(01.01.2010, 22:02)harry napisał(a): W przyszlej edycji mozna 'wypuscic' po dwie fotki z grupy, daje to szanse dobrym fotkom w przypadku nieszczesliwego losowania Wink
yyyy chyba właśnie tak jest, sebas popraw jeśli jestem w błędzie.
Odpowiedz
(01.01.2010, 22:02)harry napisał(a): W przyszlej edycji mozna 'wypuscic' po dwie fotki z grupy, daje to szanse dobrym fotkom w przypadku nieszczesliwego losowania Wink

(01.01.2010, 15:15)sebas napisał(a): a) do kolejnej rundy awansuja po dwa najlepsze zdjecia z kazdej grupy
Odpowiedz
(01.01.2010, 22:09)Baukan napisał(a):
yyyy chyba właśnie tak jest, sebas popraw jeśli jestem w błędzie.

EeeeeeeeEEeee ...
chyba przemeczony jestem tymi swietami... nie mam wiecej pytan.

Edit:
Jednak troche pomarudze Smile
Dokladnie chodzilo mi o to, ze nie mozna oddac dwoch glosow w grupie, nie wiem czy bylo by to lepsze ale chyba sprawiedliwsze...
Cytat:4-ka i tak wygra więc też dałem szansę 2-ce
Odpowiedz
Dziex za mile slowa chlopaki. Za rok mozemy wspolnymi silami zorganizowac to sprawniej, Arczii ma moze troche racji, ze za malo bylo czasu na zglaszanie zdjec etc (choc i tak mamy ich duzo).

ps. dzieki Foxiu (to pewnie tyWink za zalozenie kacika na forum
ps2. tak, do drugiej rundy przechodza po 2 najlepsze foty
Odpowiedz
(01.01.2010, 22:17)harry napisał(a): Edit:
Jednak troche pomarudze Smile
Dokladnie chodzilo mi o to, ze nie mozna oddac dwoch glosow w grupie, nie wiem czy bylo by to lepsze ale chyba sprawiedliwsze...
Też uważam, że byłby to dobry pomysł.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości