Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiana dampera w Trance - czy jest sens?
Siema,

Wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem Trance'a i już kombinuję Wink
Trafiłem na alledrogo na damper Rock Shoxa w nietypowym rozmiarze 184x48:
http://allegro.pl/rs-monarch-rl-184x48-t...44195.html
I w związku z tym tak se myślę:
1. Czy jest sens zmieniać fabryczny damper Gianta na ten wynalazek? Jeżdżę sporo po płaskim, i chodzi mi głównie o możliwość blokady skoku.
2. Z tego co wyczytałem na forum, fabryczny damper ma wymiary 184x44 mm, tak więc pytanie, czy taka relatywnie niewielka różnica skoku wpłynie znacząco na jazdę? Jeżeli zwiększy się tylko skok, to nie problem, bo i tak planuję zmianę amora na 140 mm skoku.
3. W aukcji piszą, że to jakiś unikalny rozmiar - czy w związku z tym jest opcja, żeby ten damper w ogóle nie pasował do ramy Tranca?

Z góry dzięki za podpowiedzi Smile
K.
Odpowiedz
Ogólnie warto zmienić damper Gianta na RS/Fox, ale ten akurat jest do Treka i poza długością ma też inne mocowanie - zwróć uwagę, jak wygląda w nim okolica górnego oczka (którego tu nie ma). MOŻE da się to do Trance wpasować, ale wątpię. Nawet jeśli, pozostaje jeszcze kwestia charakterystyki, która w Trekach bywa... dziwna. Trudno zgadnąć, jak by się zgrała z Maestro.
Odpowiedz
Ok, dzięki za pomoc, w takim razie odpuszczam. Jak znam życie, to okaże się że nie pasuje i będę miał unikatowy i bardzo drogi przycisk do papieru...
Wiem już, że ciężko będzie zdobyć damper o takiej samej długości i skoku, ale jest na forum dość obszerny wątek na temat zmiany dampera w Trance. Chłopaki piszą, że w przypadku zmiany amora na 140 mm można wsadzić damper 190x50 mm bez specjalnego pogorszenia ogólnej charakterystyki jazdy, wiec pewnie docelowo pójdę w tę stronę..
Odpowiedz
jakbys mogl to podaj prosze linka do tego watku
Odpowiedz
Proszsz.
http://forum.emtb.pl/showthread.php?tid=7987
Odpowiedz
Ale to by się nadało, co nie? http://olx.pl/oferta/damper-fox-float-rp...9fjmP.html
Odpowiedz
A co Ci nie pasuje w obecnym ? Biorąc oczywiście pod uwagę Twoje jednodniowe doświadczenie z Trancem Tongue
Odpowiedz
1. Brak blokady
2. Rower jest używany, w związku z czym tak czy inaczej damperowi przydałby się serwis. Pięć dych to nie kosztuje, więc jeżeli i tak docelowo zależy mi na damperze z blokadą, to powstaje pytanie o zasadność inwestowania w ten, który jest w rowerze i tej blokady nie ma.
Odpowiedz
Po pierwsze , ful z zasady nie jest sztywniakiem . Po drugie , pojeździj trochę i zobacz jak Maestro pracuje na płaskim . A po trzecie , chcesz zmienić amorek na 140 i do tego damper z blokadą bo jeździsz dużo po płaskim ?? Coś mi tu nie pasuje Smile
Odpowiedz
Ok, pojeżdżę i potestuję.
A rower generalnie ma być do wszystkiego, czyli i do kilkudziesięciokilometrowych wycieczek na Mazowszu po każdej nawierzchni, ale też wypadów w góry kilka razy do roku (wtedy już bez żony, więc zdecydowanie więcej technicznej jazdy i wściekania się Wink
Odpowiedz
Tak jak mkk pisze, pojeździj i zobacz jak Maestro działa. Jakakolwiek platforma w tym zawieszeniu mija się z celem, a blokada ma sens tylko na szalone sprinty po szosie Tongue
Odpowiedz
No dobra zobaczymy. Teraz mnie dopadło jakieś choróbsko, ale plan jest taki, żeby wyzdrowieć do weekendu i zaplanować sobie jakąś dłuższą i możliwie zróżnicowaną trasę właśnie w celu potestowania Maestro. Jeżeli będzie tak jak piszecie, a jakość pracy samego dampera nie będzie budziła zastrzeżeń, to na razie nie będę kombinował.
Dzięki jeszcze raz za wszystkie uwagi i podpowiedzi - dopiero zaczynam przygodę z fullem, więc wszystkie są dla mnie bardzo cenne.
Odpowiedz
(14.04.2015, 08:15)fullsize napisał(a): wszystkie są dla mnie bardzo cenne.

Pięć złotych Tongue
Odpowiedz
Try to get out of Freddy's house before things get even worse. This is the first Five Nights at Freddy's game that you can play for free online. If you need help to finish the game, check out our walkthrough. Try not to get too scared by all the jump scares in the game as you use hints and clues to figure out the mystery. We hope you enjoy playing FNAF online.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości