Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Enduro Shot 2014 - Regulamin
pasiek, to nie to Smile
po prostu - z mojej perspektywy - motywacja żadna. Na konkurs daje się swoje najlepsze foty, w dodatku doszlifowane do granic. To wymaga czasu i pracy nad tym, w dodatku formuła nie sprzyja wyłonieniu najlepszych fot (bo przechodzi do kolejnej rundy 1 zdjęcie kazdego zgłaszającego, niezależnie czy dał kapitalne strzały nadajace się na okładkę, czy pstryki z komórki z filtrem z instagrama. Nagroda? W tym roku jest jakaś wirtualna. Foty z konkursu jeśli się nadają idą do kalendarza, za który osoba której fotki są drukowane musi płacić, mimo że to raczej komercyjna akcja (nie żebym uważał że zarabianie na czymkolwiek jest złe - bo w końcu każdy z nas ma swoje potrzeby).
Odpowiedz
(12.12.2014, 23:00)shovel napisał(a): formuła nie sprzyja wyłonieniu najlepszych fot (bo przechodzi do kolejnej rundy 1 zdjęcie kazdego zgłaszającego, niezależnie czy dał kapitalne strzały nadajace się na okładkę, czy pstryki z komórki z filtrem z instagrama.

O, to to - to wręcz zachęca "średniaków" do wystawienia swoich fotek (patrz: ja) Tongue
Odpowiedz
(28.11.2014, 10:24)arczii napisał(a): tradycyjnie jak co roku ta sama głupia zasada, że do 2 rundy przechodzi jedno zdjęcie uczestnika. Jesteście niereformowalni.
To prawda, że jesteśmy niereformowalni. Jak zawsze chcemy aby w ramach konkursu wyłonić jedno najlepsze/najpopularniejsze zdjęcie, a nie kilka. Jeden raz dopuściliśmy więcej zdjęć danego autora do finału i uważamy że słabo to wyszło, bo finał był zdominowany przez 3 osoby.
Stosując obecną formułę więcej osób może bawić się w finale, co jest po prostu ciekawsze. W tym roku będzie to ponad połowa autorów Wink Chociaż w obecnej sytuacji zastanawiamy się czy nie zrezygnować z drugiej tury i zrobić od razu finałowe głosowanie.

(12.12.2014, 18:20)pasieczkin napisał(a): bo ludzie z fotami na FB poszli. Może tam trza było konkurs zorganizować
Na pewno w jakimś tam stopniu jest to powód mniejszej ilości zgłoszeń. Patrząc na statystyki, widzimy że co raz więcej osób migruje z naszego forum na FB.

(12.12.2014, 23:00)shovel napisał(a): Foty z konkursu jeśli się nadają idą do kalendarza, za który osoba której fotki są drukowane musi płacić [...]
I to jest słuszna uwaga. Rzeczywiście to duże niedopatrzenie z naszej strony. W tym roku wyślemy kalendarze do wszystkich osób, których zdjęcia załapią się na druk.
www.emtb.pl

Odpowiedz
(14.12.2014, 19:42)Malauch napisał(a): Jeden raz dopuściliśmy więcej zdjęć danego autora do finału i uważamy że słabo to wyszło, bo finał był zdominowany przez 3 osoby.

Ale skoro tylko te 3 osoby zrobiły NAPRAWDĘ dobre zdjęcia, to chyba właśnie taka jest droga do wyłonienia najlepszego? Myślę, że w dzisiejszych czasach nie ma już miejsca na niereformowalność - jak ludzie, mówiący z sensem pasjonaci, nie są wysłuchiwani, to idą gdzie indziej.
Odpowiedz
Malauch, muszę przyznać że zaskakujesz mnie pozytywnie ;-)
Co do formuły to jest do dopracowania - może być to np. zasada że robimy otwarte ankiety w tematach autorskich (jak obecnie), i do kolejnej rundy przechodzą zdjęcia każdego zgłaszającego + np. zdjęcia które uzyskały więcej niż 75% najwyższej liczby głosów w konkursie - czyli np weźmy na to
najlepszą fotkę w pierwszej turze ma np. Kartonier z 100 głosami
w tym wypadku przeszłyby do kolejnej tury wszystkie "najlepsze" zdjęcia od każdego ze zgłaszających plus - dodatkowo - fotki które zebrały min. 75 głosów, niezależnie od tego od ilu autorów.
Odpowiedz
Ja sie już rok temu zastanawiałem czemu nie ma jednej wspólnej galerii, moim zdaniem powinny być wręcz podawane bez autora.
Odpowiedz
(14.12.2014, 20:29)Wooyek napisał(a): Ale skoro tylko te 3 osoby zrobiły NAPRAWDĘ dobre zdjęcia, to chyba właśnie taka jest droga do wyłonienia najlepszego? Myślę, że w dzisiejszych czasach nie ma już miejsca na niereformowalność - jak ludzie, mówiący z sensem pasjonaci, nie są wysłuchiwani, to idą gdzie indziej.

Otóż to, do finału konkursu szumnie mieniącego się tytułem "Enduro Shot" (czyli konkursu na najlepsze zdjęcie) przechodzą słabe lub bardzo słabe a odpadają świetne zdjęcia. Z powodu "niereformowalnego" regulaminu".

Pamiętam to tłumaczenie redakcji EMTB, dlaczego do finału przechodzi tylko po jednym zdjęciu każdego zgłaszającego a nie najlepsze zdjęcia - "bo inni forumowicze robiący gorsze zdjęcia mogą się zrazić"...

Efekt jest odwrotny od zamierzonego - rekordowo niska ilość zgłoszeń (fejsbukiem tego nie tłumaczcie).

p.s.
Malauch - bądźcie dalej niereformowalni, jeszcze rok czy dwa a 3/4 wątków na tym forum będzie opustoszała. Evolve or die.
Junior
G3Riders.org
Odpowiedz
Może dobrym pomysłem by było zrobienie 3 kategorii:
1. Lustro
2.Kompakt
3.Telefon
Głupie to?
Odpowiedz
A ja mam pytanie czemu mój wątek został zamknięty ?? - która z fotek nie spełniała wymogów konkursu ?? :-(
--> SantaClub.pl
--> BIKEHOLICY
Odpowiedz
A ti ti ti, regulaminów się nie czyta, co? Tongue
Głosowanie zakończone, stąd pozamykane wątki.
Odpowiedz
ato... sorki - cholera już zbulwersowany byłem i zaczołem się obrażać ;-)
--> SantaClub.pl
--> BIKEHOLICY
Odpowiedz
(15.12.2014, 15:12)zaDymek napisał(a): Może dobrym pomysłem by było zrobienie 3 kategorii:
1. Lustro
2.Kompakt
3.Telefon
Głupie to?

No powiem ci, może i nie głupi pomysł.
Trochę o mnie...
http://ojciec77.blog.pl/
Ojciec77 na FB...
https://www.facebook.com/ojciec77
Odpowiedz
(15.12.2014, 15:12)zaDymek napisał(a): Może dobrym pomysłem by było zrobienie 3 kategorii:
1. Lustro
2.Kompakt
3.Telefon
Głupie to?

Może trochę, bo wszyscy pro-fotografowie głoszą, że dobre zdjęcie jak najbardziej można zrobić telefonem.
Odpowiedz
Ba, nawet aparatem bez obiektywu można pstryknąć interesującą fotę. (patrz fotografia otworkowa, łatwe jest przerobienie chwilowe lustrzanki na aparat otworkowy).
Odpowiedz
Wooyek napisał(a):
1. Lustro
2.Kompakt
3.Telefon
Głupie to?

Może trochę, bo wszyscy pro-fotografowie głoszą, że dobre zdjęcie jak najbardziej można zrobić telefonem.
No przeca nic nie szkodzi wystartować w 3-ch kategoriachTongue
Odpowiedz
1. Lustro
2.Kompakt
3.Telefon
Głupie to?

Głupi a podam CI 3 powody dlaczego tak uważam:
1. Moja niedoszła teściowa ma więcej megapikselów w telefonie niż ja w lustrze

2. Sporo już lat temu konkurs fotograficzny u mnie w gminie wygrała fota robiona telefonem przez przeciwsłoneczne okulary z jadącego samochodu, robione przez kierowcę...

3.do World Press Photo może zgłosić zdjęcie robione ajfonem i w podobnych do niego konkursach już takie zdjęcia zdobywały wysokie miejsca

dodam jeszcze niereformowalny 4 punkt: jak rozpoznasz czym była robiona fota jak ta ?
[Obrazek: DSC1045.jpg]
Odpowiedz
Jergus napisał(a):
1. Lustro
2.Kompakt
3.Telefon
Głupie to?

Głupi a podam CI 3 powody dlaczego tak uważam:
1. Moja niedoszła teściowa ma więcej megapikselów w telefonie niż ja w lustrze
to są raczej sztuczne piksele, ważniejsza jest wielkość fizyczna matrycy.
Chyba najważniejsze to mieć pomysła i do perfekcji opanowane narzędzie.
Odpowiedz
bez sensu rozdzielanie kategorii na lustro/kompakt/telefon.
Większość fot która przechodzi to i tak widoczki, a dobry widoczek klepniesz równie dobrze lustrem, przyzwoitym kompaktem i dobrym telefonem.
Odpowiedz
Próbowałem bronić tych słabych zdjęć/fotografów Tongue ale faktycznie, zasada MWABCD jest najlepsza Wink
Odpowiedz
Może wziąć przykład z innych konkursów fotograficznych organizowanych przez branżowe portale czy czasopisma? Takich konkursów foto jest sporo można spokojnie podpatrzeć. Wiadomo, że nie da się zadowolić wszystkich, bo gdzie dwóch Polaków tam trzy opinie Wink ale myślę, że warto spróbować. Pozostawić np wybór X fotek redakcji EMTB i X fotek użytkownikom i z tego potem wybierać najlepszą poprzez głosy użytkowników. Można np ogłosić konkurs na dwie fotki, tzw. wybór redakcji oraz zwycięzcę głosowania użytkowników. Możliwości jest na prawdę sporo.
Foolish man must die

Enduro Adventure

BLOG
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości