Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy regulamin
(11.01.2013, 00:20)sibik napisał(a):
(11.01.2013, 00:08)tormentor napisał(a): Jakie aftery, takie podejście do biznesu...

Co prawda, to prawda Smile

Sibik, ty żyjesz Big Grin
Dobranoc Angel
OQS Rider - na zrozumienie nie liczę - przepraszać też nie zamierzam...
OQS na FB
Odpowiedz
Ale co to za życie ;P
Odpowiedz
Jakie życie taki rapTongue
Odpowiedz
Jaka świnia taki schab (w tym wypadku regulamin)
Odpowiedz
(10.01.2013, 21:29)Shadok napisał(a): A moze po prostu ktos nagle doszedl do wniosku "popatrzcie ile mamy likow na FB, ile uzytkownikow na forum po co mamy chodzic do roboty jak z tego wyzyc sie da i to niezle Wink "

BTW ja już cofnąłem swojego lajka na fb a Wy?

Owce się strzyże a nie obdziera ze skóry.
Odpowiedz
(11.01.2013, 00:56)Wujekdodh napisał(a): Owce się strzyże a nie obdziera ze skóry.

Święte słowa...
Odpowiedz
Po przejrzeniu cennika padlem i dopiero sie podniosłem...
Nie wiem na jakiej podstawie te wyliczenia ale dla porównania podam tylko ze największe w kraju forum o samochodach BMW, tzw. BMW Klub Polska, za reklamę i wątki sponsorowane od firm pobiera opłatę co łaska ale nie mniej niż 200zl na ROK + 150zl tzw wpisowego do BMW Klubu.
Odpowiedz
(11.01.2013, 01:44)artdesign napisał(a): Po przejrzeniu cennika padlem i dopiero sie podniosłem...
Nie wiem na jakiej podstawie te wyliczenia ale dla porównania podam tylko ze największe w kraju forum o samochodach BMW, tzw. BMW Klub Polska, za reklamę i wątki sponsorowane od firm pobiera opłatę co łaska ale nie mniej niż 200zl na ROK + 150zl tzw wpisowego do BMW Klubu.
Ale większość rowerów sprzedanych przez forumowych distro jest warta więcej niż 90% BMek w tym kraju! Ja tu jednak kapkę logiki wyczuwam Wink
Odpowiedz
liiiiiiitoooooooościiiiiii

ceny nie są na utrzymanie forum, tylko utrzymanie forum + całych rodzin ;-)
sorry, ale naprawdę dobry, wydajny hosting który NA BANK uciągnie to forum bez zwiech i awarii to koszt rzędu 2500 zł brutto za rok
i szczerze mówiąc to ja na takim serwerze postawiłbym to forum, 5 sklepów internetowych dla 20k u/u miesięcznie i jeszcze zostałoby mocy obliczeniowej dla SETI@home

jeśli chodzi o same ceny to są _względnie_ rynkowe, względnie - bo za punkt odniesienia bierze się PORTALE gdzie treść redaguje redakcja ;-) forum to trochę inna inkszość.
tak czy inaczej, strzał w stopę.
Odpowiedz
Poza tym sama logika postępowania rozwala. Na razie forum działa wujowo. Pad co chwila, niestabilnie, prowizorka. Notoryczne wykrzaczenia z błędami, po których ktoś ogarnięty w temacie pewnie spokojnie by się włamał i miał dostęp do bazy danych.
To zamiast zrobić na cacy, to najpierw żądamy drakońskich opłat, a potem zebrane fundusze umożliwią "zażegnanie problemów technicznych". No sorry.
Odpowiedz
Witam o nieludzkiej porze... Od prawie 2h czytam i nie rozumiem co sie dzieje. Kogos troche za bardzo poniosło. Jest mi najzwyczajniej w swiecie przykro,ze cos tworzone przez wielu ludzi z pasja zostanie zniszczone jednym głupim pomysłem. Dystry i inni uzytkownicy podali o wiele lepszy sposob na rozwiazanie problemu,ale chyba ktos nie dostrzega,ze problem w ogole istnieje. Kurde zamiast chwile sie kimnac w spokoju napierd rysikiem w telefon i dla pewnosci przecieram oczy...
"Kiedy znajdziesz się na zakręcie, redukcja, gaz i odcięcie" - Halo, mama... Gdzie jestem... W rowie...
Odpowiedz
A ja mam jeszcze jedną propozycję dla adminów na dorobienie kaski.

Za każde, dokładnie KAŻDE najmniejsze przewinienie typu przekleństwo, błąd ortograficzny, nieskładne zdanie, post typu OK czy inny błąd ortograficzny przyznawać BANA na co najmniej jeden dzień. Oczywiście im bardziej poważne przewinienie - tym dłuższy okres wykluczenia delikwenta z forum....

... chyba, że przeleje odpowiednią kwotę (np podobną do "rynkowych" cen mandatów za wykroczenia drogowe) na konto adminów i... BAN zdjęty.
Sama kwota zależna byłaby od okresu na jaką BAN został przyznany. I kaska leci.

Zasada działania - dokładnie taka sama jak w przypadku mandatów z fotoradarów. Nie chcesz punktów za wykroczenie - zapłać podwójnie.
Odpowiedz
Wklejam moją wypowiedź z twarzoksiążki, nic nie wnosi do dyskusji, ale też chcę pospamować Wink
Cytat:Pozwólcie, że się wypowiem jako osoba która zna stare forum i nowe forum. Znam i spotykam się w rzeczywistości z większością aktywnych osób na forum.
Kasa ta ewidentnie jest pod zarobek, nie pod utrzymanie forum. Był już okres ciężki dla forum, kiedy Malaucha zwyczajnie nie było stać na opłacenie serwera, wtedy zrzuciliśmy się. Jedni więcej, inni mniej, ale było tego na tyle, że zostało na część opłaty za następny rok. Wiadomo, że teraz forum rozrosło się i opłaty są zdecydowanie większe. Jest też więcej użytkowników, co za tym idzie jest więcej osób, które by pomogły.
Bardzo dobrze pamiętam pierwszy zlot w Świeradowie, pierwsze zawody, zlot który organizowałem w Krościenku. Byłem w ciężkim szoku, że jest tyle osób, które chcą przejechać przez pół Polski, żeby potaplać się razem w błocie i napić się wieczorem browara Smile Wtedy już wiedziałem, że tworzymy fajną społeczność, która zna się nie tylko online, ale i w rzeczywistości.
Jest teraz sporo osób przypadkowych, ale faktycznie okazjonalnych. Starzy bywalcy zaczęli coraz mniej udzielać się online, a pozostali przy spotkaniach w rzeczywistości. Cokolwiek by się nie działo to wiem, że jak wyślę sms o tripie do 4-5 osób to dowie się o nim pół forum.
Szanowałem to forum, bo na nim jako jedynym w PL ludzie nie pieprzyli smętów o ilości km przejechanych, nie przekrzykiwali się kto skoczył większego dropa. Po prostu wszyscy byli, żartowali i szanowali się nawzajem. W tym momencie stoimy wszyscy na krawędzi. Albo chłopaki idą w komercję i (prawdopodobnie) powstanie nowe forum, albo skupią się na tworzeniu swoich dotychczasowych projektów, które (mam nadzieję i trzymam kciuki) pozwolą im zarobić na chleb.
Jeśli chodzi o dystrybutorów to np faktycznie Horizon Five sprowadza sporo osób, ale jednocześnie też sporo korzysta. Uważam, że skoro jednak forum publiczne jest poniekąd komercyjnie wykorzystywane to opłat też nie można wykluczyć, ale nie w takiej kwocie. Rozumiem kwoty rzędu 200-300zł na rok, ale nie 3600zł. Przecież to jakaś paranoja. Już ktoś mądrze zauważył (nie wiem czy tutaj czy na facebooku, już się pogubiłem), że lepiej było by do zarobku wykorzystać dużych graczy, którzy faktycznie są w stanie wyłożyć taką kasę.
Moja wypowiedź jest trochę bez składu i ładu, ale powiem Wam tyle - gdzie będziecie Wy będę też ja. Widzimy się w górach, pozdrawiam, Szczavik Smile
lajt srajt bajk
Odpowiedz
tu nie musi chodzić o kasę na forum czy rodziny,
tylko o zniechęcenie dystrybutorów (zaporowa cena), wywalenie i być może przygotowanie forum pod własny biznes (wtedy będzie tylko jeden dystrybutor - żadnych zgrzytów z innymi)
i mnie kryzys dopadł, jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę samochodem bez dachu
· filmy ·
Odpowiedz
(11.01.2013, 08:48)razor napisał(a): tu nie musi chodzić o kasę na forum czy rodziny,
tylko o zniechęcenie dystrybutorów (zaporowa cena), wywalenie i być może przygotowanie forum pod własny biznes (wtedy będzie tylko jeden dystrybutor - żadnych zgrzytów z innymi)

i raczej o to biega - to jest to sedno sprawy

Odpowiedz
Znając Panów z Administracji to nie o to chodzi...
Odpowiedz
(11.01.2013, 09:11)Pawel_BB napisał(a): Znając Panów z Administracji to nie o to chodzi...

Chyba jednak właśnie o to. Wreszcie ktoś spojrzał na to z drugiej strony. Malauch nigdy nie chciał komercji na forum, a ostatnio strasznie się tego dużo zrobiło. Przecież Malauch doskonale zdawał sobie sprawę, że dystrybutorzy nie dadzą rady i zwiną swoje wątki. Niestety wraz z dystrybutorami zwinie się sporo użytkowników i to może forum pogrążyć. Choć z trzeciej strony, jeśli forum by jednak przeżyło, to może znów zrobi się kameralnie i rzeczowo Tongue
Nonsense is better than no sense at all.
ET#26
Odpowiedz
Jaka komercja Ludzie! Ogarnijcie sie ... 13 malych firm na zajawce , ktore skupiaja mega mocna liczbe ludzi na zajawie - to komercha? ET to komercha? Ja wiem ze boli jak na imprezy wlascicieli przyjezdza 10 osob i jest morowa atmosfera ale wywalajac konkurencje , wywalacie okolo 100 ludzi ktorzy zaprosili kolejnych 100 ludzi itd - i oni tak na prawde kreca to miejsce.

To co sie dopiero tu wydarzy to bedzie komercha. Wjada jakies banery z gogla z kremami na rozstepy dla baba w ciazy i inne gowna.

Kameralnie to fakt bedzie. I rzeczowo tez - Droga tino wpisalem w gogle fajny rower i przekierowalo mnie do was...

Tu jest jeszcze zero komercji moi drodzy. A wiesz dlaczego jej nie ma ... bo nie ma kasy. Bedzie kasa to bedzie komercha. Nie widzicie tego.

Zrobicie z tego forum - rowerowego pudla dla ludzi z gogla.

Komercha...jakas zenada nie komercha. Opylam ludzia tu RRP taniej - tylko dlatego ze sa z forum...To jest komercha?
Ludzie ratunku!

Gdzie Wy widzicie komerche? Mgla z moczar z symbolem $$ przeslania oczy!
Odpowiedz
Kurczaki a ja jak wpisałem hasło w google: Fajny rower wyskoczyło mi:
"Jak szybko i bez wysiłku ukraść fajny rower" Tongue

Wybaczcie za brak powagi, ale Rządzący raczej się tu nie pojawią i nic nie odpiszą. Wczoraj Pająk bardzo uważnie czytał temat i nic więcej z tego nie wynikło. To samo na odpowiedź na PW też się nie doczekałem.
Odpowiedz
pewno siedzi, czyta i ocenia ile osób robi szum, ile odejdzie, ile i tak wróci, ile zostanie itp.
i mnie kryzys dopadł, jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę samochodem bez dachu
· filmy ·
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości