Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy regulamin
Ojciec77, Pasiek,
piszecie oczywiście do rzeczy, ale fakty !!! :
- Biznesu nie da się zrobić od razu w 1 rok. Dotyczy to zarówno Ekipy EMTB jak i dystrybutorów.
- Ten biznes dopiero zaczął się w Polsze rozkręcać....nasi dystrybutorzy mają zysk ze sprzedaży rowerów, ale te butikowe marki nie sprzedają się jak szynka w hipermarkecie...nawet jak dasz 20% off na pre-orderach.
I oczywiście nie staję tu za Horizonami - są Beastie, TotalBikes, Godlikebike, Endura, RRP, Lampki Misfita, neoprenki Misfita, opony Szuwara, jak kogoś zapomniałem to przez roztargnienie - niektórzy nawet jak zrobią obrót na 20000zł, to mają z tego może 10% - STRZELAM!!!

A co zyskiwało przez to forum?????????
Jedna osoba kupiła NOWY rower....a trzydziestu kupiło stary rower rozebrany na kawałki !!!!!!!!!!!
Zysk dla 30 osób.

Pozostałych trzystu jarało się zmianami szpeju....i podglądało te zmiany a przy okazji dozbrajało swoją maszynę w zaciszu.
Zysk dla forum jako społeczności.

Ruch na forum zaś generowało 3000 użytkowników przeglądających te zmiany oraz tzw. INTERNETY (gość).
Zysk dla forum jako Ekipy EMTB.
A to już jest potencjał!!!

Ojciec, Pasiek, gdzie Wam przelać kasę, za oglądanie Waszych fotek?
Wy jeszcze nie wiecie co Was czeka i Wasze galerie....w końcu dzięki forum generujecie ruch na Waszych stronach Wink
OQS Rider - na zrozumienie nie liczę - przepraszać też nie zamierzam...
OQS na FB
Odpowiedz
(10.01.2013, 22:24)strarzaq napisał(a): ... I to nie jest absolutnie tak, że my nie chcemy płacić, ja uznałem że +/- 1000zł to sensowna opłata za to, co daje nam forum jako dystrybutorom. ....

masz całkowitą rację - uważam opłata jako taka ok, ale z wysokością trochę przeholowali. Na dodatek powinna być negocjowalna. Dystrybutor dystrybutorowi nie równy i ino patrzeć jak będziemy mieli reklamy Gianta albo Scotta bo dla nich taka kasa to jak pluniecie. A ja sobie jednak zyczę jako przyszły klient promowanie niszowych marek Cool
--> SantaClub.pl
--> BIKEHOLICY
Odpowiedz
(10.01.2013, 22:25)TarZan napisał(a):
Ojciec77 napisał(a):jedni odejdą drudzy przyjdą...

Tak ogólnie mało się odzywam ale niestety Twoja opinia mi się nie podoba. Jeśli jedni odejdą albo będą sporadycznie albo z nudów tu zaglądać to mało kto przyjdzie. Wszyscy wiemy że forum tworzą ludzie i opinia. Ja osobiście trafiłem tu przez polecenie kumpla. Szczerze mówiąc większość tu tak trafiła. Obecnie nowi użytkownicy też tak trafiają ponieważ jest już tak popularne jak znane wszystkim forumrowerowe.org . Zaczynają pojawiać się ludzie pytający o street czy też DH. Faktycznie z Dh mamy trochę wspólnego ale street? No przepraszam. Im mniej stałych bywalców tym mniej nowych.

...ten cytat akurat tyczy się dystrybutorów, a co do ilości użytkowników to - duża ilość, nie koniecznie przekłada się w jakość, kto powiedział że forum musi liczyć ileś tam tysięcy użytkowników, niekoniecznie więcej znaczy lepiej...
Trochę o mnie...
http://ojciec77.blog.pl/
Ojciec77 na FB...
https://www.facebook.com/ojciec77
Odpowiedz
(10.01.2013, 22:33)qdlaty123 napisał(a): Wy jeszcze nie wiecie co Was czeka i Wasze galerie....w końcu dzięki forum generujecie ruch na Waszych stronach Wink

Ja pierd..lę - serio .. wpadłem w pańkę Huh ciort wie co orgom chodzi po głowie Cool
--> SantaClub.pl
--> BIKEHOLICY
Odpowiedz
Zaznaczam jednak, że opłata jaką ja proponuję może być już dla innych, początkujących lub turbowyspecjalizowanych distro czy producentów i tak zabójcza. Nie wiem jak to tak na prawdę wymierzyć, myślę, że nie tylko BB ale i HB były by w stanie taki ciężar udźwignąć. Ale ekipa EMTB w pewności swej racji nawet nie chciała tej oferty usłyszeć. Są na tym forum 2-3 osoby nie będące distro, które potwierdzą, że tej kwoty nie wziąłem sobie teraz na kolanie i z kapelusza, że to była serio moja oferta. Niestety było to wołanie na puszczy...
Odpowiedz
Adamos napisał(a):Od akcji "zamknięte bo zlot" moje zainteresowanie tym forum i tak poszło w okolice podłogi. Do większości osób z którym jeździłem lub jeżdżę mam kontakt telefoniczny, mailowy i fejsowy więc i tak niedużo tracę. Jak dla mnie Malauch i ekipa ostatecznie przegięli pałę.
Fajnie było Pany, ja już żegnam, bawcie się...

True story bro! Same here.

Ja rozumiem, że trzeba żyć za coś, ale nikt rozsądny nawet gdyby mógł to by tyle nie zapłacił. To wszystko co mam do powiedzenia w temacie.

Czekam tylko, aż forum będzie niedostępne dla osób niezalogowanych, a posiadanie tutaj konta będzie wiązało się z opłatą większą niż 1zł na miesiąc.
Odpowiedz
Ojciec77 napisał(a):duża ilość, nie koniecznie przekłada się w jakość, kto powiedział że forum musi liczyć ileś tam tysięcy użytkowników, niekoniecznie więcej znaczy lepiej...
Zgadza się, ale czy nie o ilość właśnie chodzi teraz właścicielom forum?
Odpowiedz
[/quote]
to co ma powiedzieć taki Killo czy Michur?
[/quote]

JA w imieniu Killo wypowiadac sie nie bede...ale powiem tak...

36 pln moge dac i to w barterze w gotowce nie mam! To jet wlasnie skala mozliwosci mojego BYZNESU rowerowego...

Zreszta tu juz nie chodzi o oplaty. Wiadomka kazdy musi zyc. Ale o forme i jakosc przekazu jaka wlasciciele forum nam wszystkim , nie tylko BIKE BIZNESMENOM zafundowali.

JA tez zawijam sie z tego przybytku rozpusty. Zwijam moj objazdowy kramik.Odpalam mesia zarobionego na krwawicy orumowiczow i jade ...no wlasnie gdzie jedziemy?

Walne jeszcze sobie reklame za free...a co!

RRP RRP RRP RRP RRP....
Odpowiedz
(10.01.2013, 22:45)zawiasbartek napisał(a):
Adamos napisał(a):Od akcji "zamknięte bo zlot" moje zainteresowanie tym forum i tak poszło w okolice podłogi. Do większości osób z którym jeździłem lub jeżdżę mam kontakt telefoniczny, mailowy i fejsowy więc i tak niedużo tracę. Jak dla mnie Malauch i ekipa ostatecznie przegięli pałę.
Fajnie było Pany, ja już żegnam, bawcie się...

True story bro! Same here.

Ja rozumiem, że trzeba żyć za coś, ale nikt rozsądny nawet gdyby mógł to by tyle nie zapłacił. To wszystko co mam do powiedzenia w temacie.

Czekam tylko, aż forum będzie niedostępne dla osób niezalogowanych, a posiadanie tutaj konta będzie wiązało się z opłatą większą niż 1zł na miesiąc.

Bartek, panikujesz czy celowo zamęt siejesz? Nowy regulamin praktycznie tyczy się tylko dystry, zwykłym użytkownikom się nie zmienia nic. I mimo, że uważam nowy regulamin za strzał w kulasy, to reakcja reszty jest jak najbardziej przesadzona.

Edyta: Proponuję wyjście na dwór i zaczerpnięcie hausta zimnego powietrza. Świat sie nie kończy, góry nadal będą, tak samo jak ludzie co po nich śmigają
Odpowiedz
Jestem tutaj niezbyt długo, przeglądałem to forum już jakiś czas i podobało mi się kilka elementów, które wyróżniały to forum z innych miejsc w internecie....

Niestety, ale wprowadzając nowy Regulamin zabijecie to miejsce. Nie będę powtarzał poprzedników na temat dochodów, odejścia dystrybutorów, bo w swej naiwności myślę, że już się o tym przekonaliście.... Dodam tylko jedną sugestię: Proponuję by Regulamin przejrzała jakaś osob, która ma doświadczenie w pracy z K.C, a nie student.

Proponuję sięgnąć jednak po sprawdzone środki gwarantujące utrzymanie forum ( i oczywiście zarobek), a nie wylewać dziecko z kąpielą w nadzieji, że jakoś to będzie....

Swoją drogą drodzy Dystrybutorzy, proponuję wprowadzić odwrócony cennik przy oddawaniu szpejów na testy. Tak z zewnątrz patrząc symbioza Portal - Dystry wyszła by emtb szalenie na zdrowie, jest to jedyne miejsce gdzie pojawiają się ciekawe i sensowne opinie.

PS: po tylu latach odnalazłem Rzaq'a i mam go znowu "stracić"? Smile
Odpowiedz
No wiadomo. Kopniak w krocze ze strony właścicieli i tyle. Ale sami zostali wydymani...
Ale nie moge rozkminic skąd taką kwotę sobie wymyślili. Co się tam musiało w jakiejś dyni poprzewracać, żeby taki biznes wymyślić Big Grin

Szkoda, bo stracą na tym nie tyle dystrybutorzy, co cała społeczność
Odpowiedz
Mnie szkoda takich 13bikes którzy po prostu nie mają co negocjować nawet

(10.01.2013, 22:45)zawiasbartek napisał(a): Czekam tylko, aż forum będzie niedostępne dla osób niezalogowanych

Akurat to by było całkei mrozsądne, bo obecnie 4000000 Polaków i miliardy internautów ma dostęp do mojego numeru telefonu bez rejestrowania sie.
Przymus rejestracji to dobra rzecz na forach a tu mi tego brakowalo - wzgledy bezpieczenstwa itp - uswiadomiła mi to moja ex, programistka, parę miesięcy temu.
Odpowiedz
(10.01.2013, 22:53)Jergus napisał(a): Mnie szkoda takich 13bikes którzy po prostu nie mają co negocjować nawet

(10.01.2013, 22:45)zawiasbartek napisał(a): Czekam tylko, aż forum będzie niedostępne dla osób niezalogowanych

Akurat to by było całkei mrozsądne, bo obecnie 4000000 Polaków i miliardy internautów ma dostęp do mojego numeru telefonu bez rejestrowania sie.
Przymus rejestracji to dobra rzecz na forach a tu mi tego brakowalo - wzgledy bezpieczenstwa itp - uswiadomiła mi to moja ex, programistka, parę miesięcy temu.

małe OT. Przecież wystarczy panować nad tym co i gdzie się pisze, rejestracja ogranicza ilość odwiedzin w sposób znaczący... Poza tym prowadząc biznes powinno Ci zależeć na kontakcie z potencjalnymi klientami, ale ja truskawki cukrem sypie....
Odpowiedz
Są zawody enduro A i zawody enduro B. Jedne organizowane przez adminów tego forum. Jak tak dalej będą działać to liczba aktywnych użytkowników forum spadnie do tej jaka startuje w ich zawodach.

I mam pytanie - why opłata dla dystrybutorów to nie 12 tysięcy rocznie np? Skąd takie kwoty? Jakoś nie widzę znaków towarowych największych firm rowerowych na głównej stronie. Pewnie dlatego, że A) Niezainteresowani B) Trudno pozyskać bo... niezainteresowani?

Jak więc skombinować kasę? Wymyślić cennik z kosmosu i uderzyć w pasjonatów rowerowych, którzy przy okazji swojej pasji postanowili ściągać sprzęt rowerowy z zagranicy.

Eh, smutne to....
Odpowiedz
Hah tak jak niektórzy mam wrażenie, że ktoś tu się o jedno zero pomylił w tym cenniku...
I też byłbym w stanie coś na forum się dołożyć, choć ostatnimi czasy, na "nowym lepszym serwerze" dość kiepsko to wszystko działa...

Generalnie niezbyt mi się podoba co tu się wyprawiać zaczyna, ale jam tylko nic nieznaczący szaraczek, opinia ma mniej warta od funta błota na oponieRolleyes

pzd
Odpowiedz
Jak to nie zmienia się nic zwykłym użytkownikom? Serio? Odchodzą dystry i producenci z powodu horrendalnych kosztów narzuconych przez adminów, przez co "ja", zwykły user tego forum, nie mam bezpośredniego dostępu do ich produktów, nowinek technicznych, prototypów i self made'ów tworzonych na większą skalę i opychanych na forum po niższych cenach niż katalogowe. Promocje i wyprzedaże też mnie omijają, o ile nie znajdę sobie info o tym na forum/stronie dystry czy blogu/FB danego producenta. Przez te cholerne opłaty pewnie nie dowiem się co taki Luke_ zaczyna produkować bo zwyczajnie nie wyjdzie z tym na forum z powodu opłat ( nie znam się z nim, ale wątpię żeby nagle założył fabrykę i było go stać na 3600zł "haraczu" ). Nie będę powtarzał wypowiedzi innych ale naprawdę można było to inaczej rozegrać, nie wiem, wprowadzić stawkę nie obowiązkową, zobaczyć ile ludzie są w stanie wpłacić a potem na podstawie tego ustalać jakieś "normy i podatki". O wszystkim dowiadywać się i szukać po forach i stronach producentów, zamiast zmieścić wszystko na jednej stronie. Przepraszam ale dla mnie jest to, krótko mówiąc, chore.
Jak dziadek w kiosku, całe życie w Ruchu.
Odpowiedz
Aż sobie o takim filmiku przypomniałem. Zrobię nawet małą translację:

Dzień dobry drodzy forumowicze, ja nazywam się Pan P., a ja nazywam się Pan M.
Kwota o którą się ubiegamy to 3600PLN od każdego dystrybutora, bla bla bla...
Pomysł który chcemy Wam zaprezentowac wynika z trzech faktów:
pierwszy jest taki, że jakby nie patrzył, w dzisiejszych czasach wszyscy kupujemy sprzęt, a jakby nie patrzył, wszystkie pomysły do tej pory, jakby nie patrzył, wymyśliła potrzeba ($$$Big Grin).........

Reszta w filmiku, choć to co jest na forum, jest troszke mniej wesołe. Zapraszam do oglądania - Żanet Kaleta Big Grin

Odpowiedz
W związku z tą sytuacją proponuję :

STRAJK

Przykładowo cały weekend , nikt nie zaglada na forum , bez stałych, wieloletnich forumowiczów reszta nie ma prawa istnieć .
Sam znalazłem to forum kilka lat temu bo denerwowała mnie dzieciarnia,hamówa itp na innych forach. Teraz po kilku latach usuwacie ludzi od których czerpalem najwiecej informacji . ŻAL.
Odpowiedz
(10.01.2013, 20:30)PAJONK napisał(a): pkt 4.8
"Firmy zewnętrzne nie uczestniczące w kąciku dystrybutorów będą mogły przedstawiać forumowiczom specjalne oferty i promocje w odpowiednim wątku wysyłając do administratorów dokładny opis promocji, czas trwania, zakres itd. Informacje o promocjach będą publikowane przez moderatorów lub administratorów forum w poświęconym do tego dziale."

czyli jak będę robił podobną akcję jak kiedyś z Hans Dampfami czy teraz z Reverbami, to mam się do adminów/moderatorów zgłosić? Nie będę mógł sam tematu założyć w dziale "wspólne zakupy"? Dodam, że ja na tych akcjach ani grosza nie zarabiam, zarabia Cyklotur, z którym współpracuję. Czy więc może to Cyklotur ma wysupłać te 3600 zeta rocznie? Tylko, że to jest kilka razy więcej kasy niż zarobku z tych akcji, bo dla forumowiczów daję ceny wręcz dumpingowe z minimalnym narzutem. Są jeszcze sytuacje, gdy forumowicz sam mnie zagaduje, czy bym mu czegoś po taniości nie załatwił, ale to rozumiem nie podpada pod regulamin Smile

sam byłem zwolennikiem wprowadzenia opłat dla dystrybutorów, które miałyby służyć utrzymaniu forum. Ale nie utrzymaniu właścicieli forum! Myślałem o kwotach rzędu kilka stówek rocznie, dla tych mniejszych nawet mniej, choćby 50 zeta. Plus reklamy (kilka naprawdę bym zniósł) i ewentualnie dobrowolne zrzutki (które już przecież ćwiczyliśmy co najmniej dwa razy) gdyby brakło.

wykorzystajcie, że użytkowników są tysiące, że statystyki rosną, wykorzystujcie to organizując zawody, komercyjne wyprawy i ciągnijcie grubą kasę za reklamy od wujka Googla czy innych molochów, ale nie od kolegów na miłość boską...
Aktualnie nie mogę czytać forum, gdyż oglądam film o bandzie motherfuckersów z LA, z którymi walczy nieprzekupny gliniarz karateka.
Odpowiedz
A mozna przestac byc dystrybutorem i stac sie osoba"fizyczna"? Hę?
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości