Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy regulamin
Kolejny post ogłoszeniowy. Dzisiaj opublikowaliśmy nowy regulamin, który zacznie działać od 15. stycznia. Do przeczytania w całości jest tutaj: http://forum.emtb.pl/Thread-REGULAMIN-FORUM--7473

Sporo kwestii zostało bez zmian, kilka zostało doprecyzowanych, natomiast główne zmiany w stosunku do poprzedniej wersji to:

1. Cała Ekipa EMTB.pl może brać udział w aktywnej moderacji forum. Czyli zmiana punktu 1.4

2. Aby mieć środki na ulepszenie forum i zażegnanie problemów technicznych zostaną wprowadzone reklamy na forum i na głównej. Informacja "co ,gdzie, jak i za ile" tutaj: http://emtb.pl/pliki/cennik_reklam_emtb2013.pdf

3. Dział komercyjny zostanie również zostanie objęty opłatami. Cennik ten sam co powyżej. Dział komercyjny będzie miał teraz okres przejściowy, więc wprowadzanie zmian rozłożymy w czasie.

To tyle z głównych zmian.
www.emtb.pl

Odpowiedz
(10.01.2013, 16:17)Malauch napisał(a): 3. Dział komercyjny zostanie również zostanie objęty opłatami. Cennik ten sam co powyżej. Dział komercyjny będzie miał teraz okres przejściowy, więc wprowadzanie zmian rozłożymy w czasie.

Rozumiem, że tworzycie warunki do powstania konkurencyjnego forum enduro, na które wszyscy się przeniosą?
Odpowiedz
może za dużo zabawy było z moderowaniem i stwierdzili że już mają dosyć użytkowników Smile
i mnie kryzys dopadł, jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę samochodem bez dachu
· filmy ·
Odpowiedz
(10.01.2013, 17:54)Wooyek napisał(a):
(10.01.2013, 16:17)Malauch napisał(a): 3. Dział komercyjny zostanie również zostanie objęty opłatami. Cennik ten sam co powyżej. Dział komercyjny będzie miał teraz okres przejściowy, więc wprowadzanie zmian rozłożymy w czasie.

Rozumiem, że tworzycie warunki do powstania konkurencyjnego forum enduro, na które wszyscy się przeniosą?

nie chciałem tego pisać - ale myślę tak samo

Odpowiedz
Szkoda.
Co do opłaty, to dobry krok ale jej wysokością to pozamiataliście
"....to spamer i OQS, bo każdy OQS to spamer....." Smile
OQS - Facebook
Odpowiedz
Spoko ceny.

Gdyby jeszcze na forum byli jacyś więksi dystrybutorzy, a nie sprzedający po 20ram rocznie...

Cytat:1. Cała Ekipa EMTB.pl może brać udział w aktywnej moderacji forum. Czyli zmiana punktu 1.4
ale, ale. Ban dożywotni dla DukeBB poleciał na starych zasadach, jak rozumiem? Przecież nowy regulamin wchodzi za 5dni.
... a i na pewno nikt z administracji nie mieszał się w czas trwania bana dla DukeBB.
Rozumiem, że to była decyzja jednego moderatora?
Odpowiedz
Tylko pytanie: po co? Kasa z reklam nie wystarczy? Można łatwo przewidzieć, że takie ceny wykurzą stąd wszystkich dystry. Kto na tym ucierpi? Użytkownicy!
PS - kto postawi nam nowe?
"Jeśli coś się nie rusza, a powinno - użyj WD40. Jeśli coś się rusza, a nie powinno - użyj taśmy klejącej."
Odpowiedz
Po co Wam to było?... Ceny może i rynkowe, ale i tak nikt nie zapłaci, bo forum zawsze było dla ludzi.

Strzał w stopę.
ET# 36!
Odpowiedz
To ja korzystając z okazji chciałbym zaproponowac prosty i szybki przepis... jak widzę nowy regulamin, a zarazem aktywność w wątkach dystrybutorów.

Składniki:
- Cztery naboje
- Dwie dubeltówki

Wykonanie:
Weź nabój(jeśli jest w opakowaniu, otwórz opakowanie).
Włóż do lewej lufy dubeltówki.
Weź drugi nabój(jeśli jest w opakowaniu, otwórz opakowanie).
Włóż do prawej lufy dubeltówki.
Postąpić identycznie w przypadku drugiej dubeltówki.
Przyłożyć jedną dubeltówkę do prawego kolana.
Przyłożyć drugą dubeltówkę do lewego kolana.
Strzelić.
Podawać na ciepło.
Odpowiedz
"....to spamer i OQS, bo każdy OQS to spamer....." Smile
OQS - Facebook
Odpowiedz
(10.01.2013, 18:03)razor napisał(a): może za dużo zabawy było z moderowaniem i stwierdzili że już mają dosyć użytkowników Smile
Piękny post, dzięki Smile
Odpowiedz
Malauch napisał(a):1. Cała Ekipa EMTB.pl może brać udział w aktywnej moderacji forum. Czyli zmiana punktu 1.4
A czy np.wlasciciele mogliby tylko zostac modami?
Nie znam was osobiscie,i sory jak ktos poczol sie urazony
Odpowiedz
PINIONDZ GONI PINONDZ
Odpowiedz
Sprawa z tymi opłatami wygląda tak, że po prostu są potrzebne środki na utrzymanie forum i skądś musimy je wziąć. Do wyboru mieliśmy następujące możliwości:

1. Nie robić nic i w połowie marca forum by się samo zamknęło z powodu nieopłaconego serwera.

2. Wstawić reklamy na forum gdzie się tylko da. Kilka banerów, boty reklamowe i newsletter z reklamami powinno zagwarantować rentowność, ale uważamy że takie rozwiązanie zdecydowanie wpłynęłoby negatywnie na funkcjonalność forum.

3. Wprowadzić opłaty od użytkowników dobrowolne bądź obowiązkowe + minimalna ilość reklam.

4. Wprowadzić opłaty dla dilerów reklamujących się u nas na forum + minimalna ilość reklam.

Oczywiście jedyne sensowne opcje są dwie ostatnie. Dlaczego nie zdecydowaliśmy się na opłaty od użytkowników? Ponieważ uważamy, że forum powinno być ogólnodostępne i nie widzimy powodu dlaczego użytkownicy mieliby utrzymywać forum, które jest dla kilkunastu firm zewnętrznych platformą na której zarabiają. Krótko mówiąc, jeśli ktoś zarabia lub się promuje za pomocą forum to może dorzucić się do jego utrzymania.

Co do wysokości opłat, to są one i tak naprawdę sporo poniżej rynkowych. Polecam porównać ceny z tymi, które obowiązują na innych serwisach internetowych o porównywalnych statystykach. Poza tym każdy z dilerów był uprzedzony o wszystkim dużo wcześniej i przez ten czas mogli z nami negocjować warunki, zaoferować jakiś barter, itp. Oczywiście obecnie negocjacje trwają i ciągle jesteśmy otwarci na nowe propozycje współpracy.
www.emtb.pl

Odpowiedz
A ja tak czytam, myślę i nie do końca mi się powiązania w głowie układają...
Z pewnością odniosę się w szerokim polu do propozycji jakie otrzymałem na PW od szefostwa forum.

PS.1
A jednak jest powiązanie!
Pytanie do Ciebie Malauch po powyższym Twoim poście - nie widzę najbardziej logicznego moim zdaniem i pierwszego rozwiązania, które do głowy mi przychodzi patrząc na doświadczenia innych stron tego typu.
Czy nie pomyśleliście, aby dystrybutorów, tak samo jak organizatorów tripów i eventów działających na forum wykorzystać w inny sposób?

Jest na forum kilku dystrybutorów, bez problemu znalazłoby się ich więcej gdybyście wystosowali odpowiednie zaproszenia do innych firm. Co roku pojawiają się nowe eventy prywatnych użytkowników. Funkcjonują oficjalne imprezy enduro.
To wszystko nakręca forum, przyciąga użytkowników, robi niezły ruch i staje się atrakcyjne... nie pomyśleliście dla kogo przypadkiem?

Nie słyszałem nigdy (a jakieś tam znajomości mam), abyście próbowali zachęcić do płatnej promocji (reklamy/testy/bannery) duże firmy z rowerówki poza kilkoma specyficznymi wyjątkami, dla których taka promocja byłaby nawet opłacalna jak się ostatnio przypadkiem dowiedziałem. Nie chodzi mi o zawalenie forum reklamami googla, a inicjatywy poszczególnych firm.

A Wy widać zamiast wykorzystać fakt jak forum obecnie jest rozwinięte i jak prężnie działa do tego aby zarobić / utrzymać się poprzez działania marketingowe (zwał jak zwał) wprowadzacie podatki Undecided
Odpowiedz
Czy w nowym regulaminie jest jakaś kara za mijanie się z prawdą?
Odpowiedz
(10.01.2013, 20:03)Malauch napisał(a): Sprawa z tymi opłatami wygląda tak, że po prostu są potrzebne środki na utrzymanie forum i skądś musimy je wziąć. Do wyboru mieliśmy następujące możliwości:

tylko pewnie czasami warto zastanowić się czy " skórka warta wyprawki"

Odpowiedz
Nie można powiedzieć, że opłaty są jakieś nieuzasadnione, jednak emtb ma swoją oglądalność i reklama jest całkiem konkretna. Problem w tym, że forum było "nasze", swojskie, darmowe i nagła zmiana formuły po prostu nie przejdzie. Dziwię się, że tego nie widzicie i wolicie ryzykować, przynajmniej częściowy rozpad forumo.

Łatwiej było poprosić o dobrowolne 1-5 pln od użytkowników. Sam bym chętnie nawet 2 dychy dorzucił na hosting...
ET# 36!
Odpowiedz
Te ceny za działy komercyjne to jakaś totalna porażka i gruba przesada :/ Kto Wam tyle zapłaci jak gdziekolwiek "obok" w sieci można robić to taniej lub prawie za free? Co podyktowało takie sumy? Chyba tylko chciwość, bo przecież nie koszty utrzymania forum, które są niższe niż cena za pojedynczy wątek dystrybutora. To Wasze forum i owszem, możecie sobie żądać ile chcecie, tylko obawiam się, że niewiele na tym zyskacie, a strata będzie spora. Już teraz widać reakcje dystrybutorów i zdziwienie użytkowników. A to również użytkownicy poniosą "koszty" tej niefortunnej decyzji. Można już powoli żegnać się z preorderami ze zniżką -20%, takimi jak choćby robi Szuwar na opony, bo komu będzie opłacało się robić tu takie promocje przy takich chorych opłatach za wątek do tego celu? Żal. Sad Na koniec przysłowie: "Chciwość miast zysku często szkodę przynosi". Życzę powodzenia, bo może Wam być potrzebne...
Odpowiedz
"Wydaje" mi się, że gdyby dać info o ściepie, to sporo osób by coś tam podarowało na utrzymanie forum Wink

Czy to takie trudne najzwyczajniej POPROSIĆ o pomoc?
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości