Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skromny Amstaff + DropOff III
Witam,
Oto mój skromny środek transportu, który służy mi do przemieszczania się w terenie. Jak na razie dobrze sprawuje się do staczania w dół, jednakże dzięki ostatniej drobnej modyfikacji, która wywindowała siedzenie ciut do góry - radzi sobie również i w płaskim terenie.
W minionym sezonie rower zaliczył zjazdy ze Stożka w Wiśle oraz Palenicy w Ustroniu. Dał radę również przejechać bardziej płaskie tereny singla pod Smrkem - i uważam to za początek przygody z szeroko pojętym enduro.

Specyfikacja:
Rama: Duncon Amstaff 14" 2005
Widelec: Marzochhi DropOff III 2006 150mm
Kierownica: Dartmoor Rifle 680mm
Gripy: Dartmoor Ozzy
Mostek: Dartmoor Fury
Sztyca: Accent 400mm
Siedzenie: Dartmoor Jumper

Korby: Dartmoor Vertical
Napinacz: Shaman Racing Freestyle
Pedały: NS AERIAL - wkręcone "zimowe" piny
Przerzutka: Sram X5
Manetka: Sram X5
Kaseta: Shimano

Obręcze: Dartmoor Rider
Piasta przód: Dartmoor Lite-Force
Piasta tył: NOVATEC NT-D042
Opony: Schwalbe Fat Albert 2.35

Hamulec przód: Shimano SLX M675 + klocki metaliczne IceTech, tarcza 180mm
Hamulec tył: Shimano SLX M666 + klocki Jagwire Lite, tarcza 180mm

[Obrazek: img0209hm.th.jpg] [Obrazek: img0214bd.th.jpg]

Waga niezbadana, ze zmian jakie są w planach to jakaś ciut szersza kierownica.
Na dzień dzisiejszy powoli czas zacząć się rozglądać za sprzętem bujającym się z przodu i z tyłu, do zastosowań endurowych Smile
Odpowiedz
Pozytywny pojazd.
Odpowiedz
łezka się w oku kręci, miałem kiedyś takowego lat temu xxx. teraz kumpel jeździ i się trzyma dobrze.
zmieniłbym tylko widła Wink
qui dormit non peccat

FotoSzop

suckmybeer czyli blog
Odpowiedz
(13.12.2012, 00:38)w_adwersarz napisał(a): zmieniłbym tylko widła Wink

Toć to atrapa, dobrze że chociaż ma sztywną ośkę bo by się już w ogóle nie dało jeździć!
Odpowiedz
Sporo skoku w tym widle jak na takie patyczkowe golenie Smile
Ale sprzęcik cool, choć rozmiar 14 cali sugeruje żeś albo niski albo rower za mały,hehe.

No i kierownica - wysoka a wąska jak do xc... warto by jakąś 740 z małym gięciem wrzucić bo teraz ten rower wygląda jak przeniósł sie z dalekiej przeszłości
Odpowiedz
Mi się bardzo podoba. Kilka rzeczy do wymiany i śmigał bym chętnie.
Odpowiedz
(13.12.2012, 08:27)Jergus napisał(a): Ale sprzęcik cool, choć rozmiar 14 cali sugeruje żeś albo niski albo rower za mały,hehe.

No, właśnie szkoda, że nie 16", a poza tym bardzo przyjemnie Smile
Odpowiedz
kiera nie za bardzo do przodu przesunięta? Takie dziwne wrażenie odnosze Smile
Rowerek bardzo fajny, w sumie wystarczy wymienić rame (ewentualnie amora) i jest super sprzęcior
Serwis amortyzatorów, damperów i sztyc regulowanych https://www.facebook.com/wichuworkshop/
Odpowiedz
(13.12.2012, 17:59)Fonika napisał(a): kiera nie za bardzo do przodu przesunięta? Takie dziwne wrażenie odnosze Smile
Rowerek bardzo fajny, w sumie wystarczy wymienić rame (ewentualnie amora) i jest super sprzęcior

@ŁukaszB.
Na tym forum tak MAMY Big Grin
nie zrażaj się Tongue

"Jaki piękny dom. Wystarczy tylko zmienić lokalizację oraz przebudować fundamenty" Big Grin hehe Tongue
OQS Rider - na zrozumienie nie liczę - przepraszać też nie zamierzam...
OQS na FB
Odpowiedz
Nie spodziewałem się takiego zainteresowania i odzewu, patrząc na te wszystkie "górnopółkowe" maszyny na forum. Dzięki za wszystkie komentarze Smile

Cytat:Fonika napisał(a):
kiera nie za bardzo do przodu przesunięta? Takie dziwne wrażenie odnosze

@ŁukaszB.
Na tym forum tak MAMY
nie zrażaj się

"Jaki piękny dom. Wystarczy tylko zmienić lokalizację oraz przebudować fundamenty" hehe

Dobrze ujęte Smile mi sie marzy jeszcze siedzenie wymienić Big Grin A tak na poważnie - kierownica faktycznie wąska, gdyż pochodzi z czasów gdy moda szerokości jeszcze nie obowiązywała, obecnie poszukuję czegoś nowego jednakże na pewno nie będzie płaska, gdyż takowe do mnie nie przemawiają. Poza tym nie przewiduję już wymiany amortyzatora (a tym bardziej ramy) w tym rowerze. Jak wspomniałem na początku, czas rozglądać się za poważną maszyną - stąd moja obecność na tym forum. Mam nadzieję, że wiedza tu zdobyta pomoże mi zdecydować się na "endurówkę" z prawdziwego zdarzenia Smile A amstaff pozostanie do oblatywania lokalnych, "wymagających" tras ziemi sieradzkiej - z ramą i amorem widocznymi na zdjęciach Smile
Odpowiedz
Sieradz...znam jedna wesola parke rowerowa...zreszta potentacji branzy rowerowej w Sieradzu...

Dc - spoko.JA bym go sprzedal i kase przepil.
Odpowiedz
Z ciekawości: ile masz wzrostu, kowboju? Smile
Odpowiedz
Zaspokajając ciekawość - mój wymiar w pionie to 180cm.

Cytat:Ale sprzęcik cool, choć rozmiar 14 cali sugeruje żeś albo niski albo rower za mały,hehe.
Wygląda na to że druga opcja, chociaż to kwestia do czego wykorzystuję się go Smile Gdzieś tam kiedyś kompletowany był jako typowa dualówka i do dzisiaj to jego główne zastosowanie.
Odpowiedz
Bajk się podoba Cool Tylko przednia piasta na czerwoną anodę i tak samo pedały.
No i kiera z kroskantrowej na AM/EN-ową (szerszą).
Odpowiedz
Graaf Smile
ŁukaszB. przed poważnymi inwestycjami stoi (rama, amor - do wymiany) Wink a ty mu to o pierdołkach, kolorkach, anodkach Smile
OQS Rider - na zrozumienie nie liczę - przepraszać też nie zamierzam...
OQS na FB
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości