Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spadanie lancucha
Witam
Czy tez macie taki efekt przy korbie z 2 blatami i napinaczu ze pedalujac do tylu ,spada wam lancuch z przodu na mniejsza koronke ?
Jesli tak to moze jakas porada zeby zminimalizowac ten efekt bez demontażu napinacza?
Pozdrawiam
Odpowiedz
(11.12.2012, 18:30)ozi napisał(a): Witam
Czy tez macie taki efekt przy korbie z 2 blatami i napinaczu ze pedalujac do tylu ,spada wam lancuch z przodu na mniejsza koronke ?
Jesli tak to moze jakas porada zeby zminimalizowac ten efekt bez demontażu napinacza?
Pozdrawiam

pedałuj do przodu Tongue
Odpowiedz
ozi napisał(a):Witam
Pozdrawiam
Ustaw dobrze przerzutkiSmile

Odpowiedz
I napinacz...u mnie pomoglo dokladne oblookanie gdzie jest rolka i niestety musialem krzywic napinacz Angry ale te rzeczy musisz sprawdzic
...jaki napinacz? Stinger? Mozart? Shaman?
OQS Rider - na zrozumienie nie liczę - przepraszać też nie zamierzam...
OQS na FB
Odpowiedz
Pozdrawiam

Dartmoor simple?
Odpowiedz
(11.12.2012, 19:14)sibik napisał(a):
Pozdrawiam

pedałuj do przodu Tongue

Sibik zawsze pomoże Big Grin
"Jeśli coś się nie rusza, a powinno - użyj WD40. Jeśli coś się rusza, a nie powinno - użyj taśmy klejącej."
Odpowiedz
Napinacz Shaman ale patent taki sam jak Dartmoor SimpleSmile
Odpowiedz
Jeżeli ten shaman posiada taką rolkę jak Dart - tzn bez zagłębienia w które ma wchodzić łańcuch podczas jazdy na blacie, to odpowiedź na Twoje pytanie brzmi:

Tak - ten napinacz tak ma. Zmień rolke na np Blackspire i problem zniknie.
Odpowiedz
Polecam raczej rolkę do Shamana....

Rolka z Blackspire Stinger ma łożysko toczne i ślizg....Shaman ma 2 łożyska!!!
Niby mała różnica, ale rolka u mnie wymaga okresowego serwisu Smile
OQS na FB
Odpowiedz
Ale na jakich przełożeniach spada ci ten łańcuch bo nie wierzę że na każdym może któreś kółko od przerzutki ciężko się kręci albo wolnobieg może za daleko korbę masz i za duży skos jest jak masz łańcuch na największych zębatkach może źle wyregulowane może coś z napinaczem sprawdź to wszystko.
Odpowiedz
Witam
Dzisiaj ustawilem porzadnie przerzutke ( raczej nie jest to jej wina bo jest nowa) jutro zmienie rolke i zobaczymy czy cos pomorze
Odpowiedz
MichałB, nie komplikuj koledze Wink

Jest to znana przypadłość i nie ma co kombinować z przełożeniami - to jest loteria Smile
Kręcąc do tyłu kółka przerzutki ciągniesz, więc łańcuch jest naciągnięty w porządku, nawet jak kółeczko przerzutki hamuje Smile

Problem leży w rolce lub jej ustawieniu względem korby - jak łańcuch się ześlizguje po rolce w kierunku ramy to spada na mniejszą zębatkę w korbie. A problem to rolka o jednej średnicy.

W Stingerze, Shamanie i Mozarcie rolka ma dwie średnice przez co gdy łańcuch jest na większej zębatce, jest ograniczany przez rolkę przed zsunięciem się w keirunku ramy - OT CAŁA FILOZOFIA Smile

Tu dobrze rolkę widać (Blackspire akurat, ale ja po zużyciu dokupuję Shamana)
[Obrazek: 23739.jpg]
OQS na FB
Odpowiedz
rolka z zmieniona na shamana i smiga jak nalezy Smile
Odpowiedz
Gdzie dokupić taką rolkę?
Pytałem dziś w kilku sklepach i nie mają, mają za to poszukać czy da się ściągnąć coś takiego.
Podczas ostatniego wypadu do wolskiego (gościnnie byłem w krk) gdzieś tam zgubiłem taką zółtą/złotą rolkę od Blackspire Stinger.
Odpowiedz
Pierwszy strzał:
http://www.chainreactioncycles.com/Model...elID=23739
Odpowiedz
Ok. Kupowałeś kiedyś na crc? Trzeba mieć jakieś konto lub coś w tym stylu. Przyznam się że na obczyźnie nie szukałem.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości