Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Okulary Korekcyjne na rower - Enduro nie Enduro jeden...
Moi koledzy zawodnicy używali tylko okularków Rudy Project z tymi klipsami korekcyjnymi Smile
Odpowiedz
(29.11.2012, 21:07)Rysiek napisał(a): ok, spoko już schodzę z tematu, pomimo mojego 15sto letniego doświadczenia z soczewkami, w złych i dobrych warunkach, 3 miesięcznych, miesięcznych, 1 dniowych, czasem nie zdejmowanych na noc, bo warunki polowe etc...

szkoda życia na "zakłamany" obraz w okularach, takie jest moje zdanie, za każdym razem kiedy wracam do pingli, i widzę jak w szkłach się wsio "krzywi".

... a masz coś do powiedzenia w temacie ?

(29.11.2012, 21:21)Pawel_BB napisał(a): Moi koledzy zawodnicy używali tylko okularków Rudy Project z tymi klipsami korekcyjnymi Smile

ooo, jakiś konkret. Ale wiesz czemu? Uznali je po wielu próbach za dobre rozwiązanie czy sponsoring?
pamiętaj - German Death Camps !
Odpowiedz
Nie, nie sponsoring, po prostu Rudy zawsze robił dobre i trwałe okularki, te wpinane ramki dobrze się trzymały w tych okularach, koledzy nie mieli z nimi żadnych problemów Smile
Odpowiedz
Dziękuję, liczę że skoro kompatybilne z Shitmano to te Shitmanowskie okularki będą oki.
Odpowiedz
A tego to nie wiem czy kompatybilne z Shitmano, Rudy Project ma chyba swoj standard mocowania...
Odpowiedz
Poszukaj hasła korekcyjne okulary ochronne. Nie używam, ale słyszałem o takich od znajomego optyka.
Odpowiedz
Osobiście posiadam okularki Arctica [model podam jak wrócę do domu] z wkładką korekcyjną i nie polecam.
Oprawki mają plastikowe noski, przez co okulary ześlizgują się z nosa :-(
Podobnie jak Kolega Mentos, mam awersję do soczewek.
===
ects.pl/termowizja
Odpowiedz
Jeszcze w kwestii kompatybilności z Rudy - widzę, że ci mają kilka standardów http://www.rudyproject.com/technologies/...ip-on.html podczas, gdy Shimano jeden, podobny lub taki sam jak FR 760000. Tak więc nie brałbym kompatybilności za pewnik i dopytał pod kątem odpowiedniego modelu. Gregorio powinien wiedzieć OCB.

Nie zmienia to faktu, że S70X to fajnackie okulary i dopóki mi się design nie znudzi (a nie przewiduję, że szybko) nie widzę potrzeby zmiany.
Odpowiedz
mam jakies okularki Rudego (nie pamietam modelu) kiedys jezdzilem w nich przy okazji kazdej wycieczki rowerowej mimo, ze wypaczaly rzeczywistosc hehe. Aktualnie leza w szufladzie i jezdze w zwyklych okularach. Jesli chcesz mozemy sie spotkac aby obczaic kompatybilnosc- w razie czego pisz na PW.
Odpowiedz
Chyba się zdecyduję na te:

http://bikecenter.pl/index.php?p4731,shi...en-okulary

są do przymiarki w KRK a to dla mnie najważniejsze.
Odpowiedz
mentos napisał(a):Chyba się zdecyduję na te:
http://bikecenter.pl/index.php?p4731,shi...en-okulary
są do przymiarki w KRK a to dla mnie najważniejsze.

Tylko jak będziesz mierzył, to weź pod uwagę wagę wkładki korekcyjnej. Ja o tym zapomniałem i teraz mi okulary ześlizgują się z nosa Sad
===
ects.pl/termowizja
Odpowiedz
A nie prościej by zamówić okulary przeciwsłoneczne z korekcją? Do endurojazdy pewnie i tak każdy ma plecak więc zwykłe okulary z białymi szkłami jest gdzie schować a wiele nie ważą więc można wziąć obie pary i sobie zmieniać w zależności od warunków.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości