Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy regulamin
(10.01.2013, 20:23)arturo napisał(a): Można już powoli żegnać się z preorderami ze zniżką -20%, takimi jak choćby robi Szuwar na opony,

Proszę o dokładne przeczytanie regulaminu.
pkt 4.8
"Firmy zewnętrzne nie uczestniczące w kąciku dystrybutorów będą mogły przedstawiać forumowiczom specjalne oferty i promocje w odpowiednim wątku wysyłając do administratorów dokładny opis promocji, czas trwania, zakres itd. Informacje o promocjach będą publikowane przez moderatorów lub administratorów forum w poświęconym do tego dziale."
www.emtb.pl
Znam się z forumowiczami, zarówno tworzącymi forum, jak i "szarymi" użytkownikami, pamiętam ekipę sprzed laty, nawet z przed forum...
Pomijam pewne rozłamy, nigdy w tym nie uczestniczyłem

Zawsze byłem neutralny, ale teraz powiem tak: bo mam do tego prawo...

Forum tworzą użytkownicy, Ci użytkownicy jeśli dobrze się tu czują, poznali fajną ekipę, to więzy się zacieśniają, tworzą zgraną paczkę...
Tworzą to forum w sposób merytoryczny, podrzucają nowych użytkowników, którzy to są zainteresowani wszelakimi imprezami:

EMTB ENDURO/ Wyrypy/ Lawiny/ Wyprawy/
ET żeby nie było że pomijam też.

A wiec napędzają ten "młyn wodny" pozytywnie zajawionymi użytkownikami, którzy rozwijają to forum...
Natomiast po jakimś czasie któryś użytkownik, chce stworzyć własną firmę, i ogłasza się na forum, że prowadzi...

Dla czego ma za to płacić? Przecież latami tworzył tą społeczność, szanował ją?

Osobiście, wiem jak wygląda własna działalność gospodarcza, i opłata za ZUS mi na tyle wystarczy i bije po kieszeni, że nie opłacę sobie forum, mało tego ludzie tworzący tu firmy, nie robią tego najczęściej strikte dla srebrników, tylko z pasji...
(często pracując jeszcze gdzieś na etacie, żeby zarobić na ten ZUS itp)

Dla tego nie dziwie się jak powstanie forum alternatywne Wink i darmowe... po prostu to akurat nie jest dobre miejsce na ciągnięcie kasy...

Szkoda że to w tą stronę idzie, ale każe forum ma swoje wzloty, i upadki. To będzie przeczuwam przysłowiowy gwóźdź.

Ogólnie życzę powodzenia, i dziękuję za miło spędzony czas, kupę dobrych znajomości, przyjaźni.
Tylko nowi użytkownicy już tak łaskawym okiem nie popatrzą uważam...

Pozdro z Kranu

PS.
A jeśli ta komercjalizacja jest rzeczywiście podyktowana, tym że nie ma pieniędzy na utrzymanie forum i serwerów, to coś mi się wydaję że dobrze przeprowadzona ściepa, załatwiła by sprawę! Nie pierwszy raz liczyłem na ekipę tutaj, i się nie przeliczyłem.
Eh... :/

(osobiście parę dyszek też bym przelał na utrzymanie, i myślę że nawet ten przysłowiowy 1zł to i 99% użytkowników by dało, wystarczyło poinformować o problemie)

edyta:
Jeszcze forum podcina nogę nowym dystrybutorom, starzy mają już klientów sobie poradzą, a nowi? Nowi mają pod górkę i tak
To jeszcze teraz przez grząskie błoto muszą isć...
Przed przeczytaniem moich postów przeczytaj regulamin bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy post, niewłaściwie zrozumiany, zagraża Twemu życiu lub zdrowiu. A poza tym synek, nie bądź taki prędki, bo Ci pękną dętki.
Odpowiedz
hmm przestaję pewne rzeczy rozumieć - skoro właściciele forum są jednocześnie dystrybutorami - znaczy się zarabiają na sprzedaży czegoś co używają użytkownicy tego forum to troszkę dziwną sytuacją jest obciążanie kosztami utrzymania tegoż forum innych - pozwolę sobie zrobić porównanie - to tak jakby moim klienci płacili za mnie wszystkie opłaty związane z prowadzeniem firmy bo przecież w zamian za to będą mogli u mnie kupować - czym innym jest pozbycie się konkurencji , ale to można od razu powiedzieć , że o to chodzi

Odpowiedz
FikiMiki - akurat nikt z ekipy forumowej nie jest dystrybutorem...
Odpowiedz
(10.01.2013, 20:35)Berkas napisał(a): FikiMiki - akurat nikt z ekipy forumowej nie jest dystrybutorem...

czymże jest więc sklep na stronie głównej ???? Joy Ride

Odpowiedz
Co do zrzuty to przecież była kiedyś organizowana piernikowa zbiórka na serwer czy jakoś tak, więc pewnie wielu byłoby chetnych rzucić parę groszy. Na forum W203.pl jest taka opcja, że chętni płacą na serwer dobrowolną kwotę i w zamian za to dostają dostęp do strefy VIP, czyli tutoriali, giełdy itp.
A co jeśli rzeczywiście część użytkowników opuści forum, przecież dla potencjalnych reklamodawców nie jest to chyba pożądana okoliczność?
Piczka
ET #119
Odpowiedz
(10.01.2013, 20:39)FikiMiki napisał(a): czymże jest więc sklep na stronie głównej ????

Tego chyba nikt nie wie Big Grin

Ale przynajmniej rabaty są.
Odpowiedz
Jak już to wypłynęło i zostało poruszone to zarzucę jednym tekstem który dostałem 07.12.2012 07:53 od nieznanych sprawców Wink

Cytat:(...)Drugą nowością na rok 2013 będzie zupełnie nowa forma działu komercyjnego na forum. Zamiast pojedynczych wątków chcemy wam zaoferować autonomiczne poddziały. W takim dziale każdy diler zarejestrowany na forum będzie mógł zakładać nieograniczoną ilość wątków. Dzięki czemu będzie można łatwiej i efektowniej prowadzić sprzedaż w tym dziale, oferować zamówienia grupowe, bądź też stworzyć dział dla fanów danej marki. Taki dział będzie płatny. Dokładne ceny banerów i działu komercyjnego znajdują się w naszym cenniku, który jest dostępny tutaj: https://dl.dropbox.com/u/42306178/Cennik...20EMTB.p

Rzeczywiście osoby uprawnione zostały wcześniej "poinformowane", o "zmianach". Szkoda, że tekst jest w duchu "mam możliwość wykupienia sobie działu". Czyli jak logika podpowiada: ale jak nie chcę to nie muszę i siedzę na starych zasadach (w domyśle?). Jak dziś okazało się, nie jest do końca tak jak pisałem wyżej, a pod koniec stycznia wylatujemy. Jeszcze małe zaskoczenie nadawców, że nikt nie odpisał na "propozycję". Wasze forum wolno Wam, dziwi mnie tylko forma poinformowania.

Fakt faktem, jak nic się nie zmieni to ilość dystrybutorów i producentów na forum nagle drastycznie spadnie.

PS. Chyba, że Panowie składamy się wszyscy na wykupienie sobie "1" działu gdzie założymy sobie "nieograniczoną" ilość wątków i każdy będzie miał w 1 wspólnym dziale, swój własny wątek. (czego regulamin nie zabrania). Ta sumka na kilku chłopa będzie już bardziej znośna i będzie bardziej po "staremu".

Jakbym dostał hasło: potrzeba kasy na utrzymanie forum tyle i tyle złotych dołożyłbym się, tyle ile mogę. Niestety jak się nic nie zmieni, a raczej nie zapowiada się na to. Znajdziecie mnie "gdzieś" w przepastnym internecie.
Odpowiedz
(10.01.2013, 20:40)Berkas napisał(a):
(10.01.2013, 20:39)FikiMiki napisał(a): czymże jest więc sklep na stronie głównej ????

Tego chyba nikt nie wie Big Grin

Ale przynajmniej rabaty są.

tam jest drogo itd.

Odpowiedz
(10.01.2013, 20:30)PAJONK napisał(a):
(10.01.2013, 20:23)arturo napisał(a): Można już powoli żegnać się z preorderami ze zniżką -20%, takimi jak choćby robi Szuwar na opony,

Proszę o dokładne przeczytanie regulaminu.
pkt 4.8
"Firmy zewnętrzne nie uczestniczące w kąciku dystrybutorów będą mogły przedstawiać forumowiczom specjalne oferty i promocje w odpowiednim wątku wysyłając do administratorów dokładny opis promocji, czas trwania, zakres itd. Informacje o promocjach będą publikowane przez moderatorów lub administratorów forum w poświęconym do tego dziale."

W takim razie przepraszam, bo musiałem to przeoczyć. Nie zmienia to wciąż jednak faktu, że wysokość opłat ma się nijak do kosztów utrzymania forum i gdy wyniosą się stąd dystrybutorzy, to forum mocno na tym straci pod względem informacji o sprzęcie, itp. Moim zdaniem należało zacząć od samych reklam, a "podatki" od dystrybutorów, jeśli już, to powinny być symboliczne, bo oni swoją obecnością tutaj wnoszą duży wkład w rozwój strony.
Odpowiedz
Kurde... ale sie porobiło Huh Jak nic nie zostanie wykminione, a pewnie nie, to zapowiada się cos takiego:

Ale bez kitu... dużo prościej było poprosić o pomoc userów, albo nawet wprowadzic niewielka opłatę... a tak siara wyszła niezła.
Odpowiedz
(10.01.2013, 20:49)arturo napisał(a): wysokość opłat ma się nijak do kosztów utrzymania forum

Dokładnie

Mamy na forum 15 dystrybutorów (mniej lub bardziej aktywnych).

Jeżeli każdy miałby płacić 3600, to to już jest 54k rocznie.

Dodatkowo ok. 10k z reklam, to to jest ponad 60 000 PLN.

A czy koszt utrzymania przekroczy 10% tego? Śmiem wątpić.

Także więc teksty o utrzymaniu forum można między bajki wsadzić Tongue
Odpowiedz
Szkoda, zle sie dzieje...Sad .... szkoda.....
Sell : Różne graty
Superprodukcja Wink
Odpowiedz
(10.01.2013, 20:53)Berkas napisał(a): Także więc teksty o utrzymaniu forum można między bajki wsadzić Tongue
Niestety uważam podobnie...
Odpowiedz
Wychodzi 5 liscia na miesiac. Ja za polowe tego musze codziennie 9 ginekologow w smierdzacych przychodniach na wsiach odwiedzac...stac w kolejkach z babami a potem przekupywac ich dlugopisem aby kupili od korporacji ktora mnie przyslala.

Rwe sie zatem i juz sle 3600 - a potem i tak neoprenik z megaa rabatem userom emtb opyle...
Odpowiedz
Może za to po za opłatą serwera będą opłacane jeszcze zawody? Hmm darmowe zawody dla wszystkich?
Odpowiedz
(10.01.2013, 20:53)Berkas napisał(a):
(10.01.2013, 20:49)arturo napisał(a): wysokość opłat ma się nijak do kosztów utrzymania forum

Dokładnie

Mamy na forum 15 dystrybutorów (mniej lub bardziej aktywnych).

Jeżeli każdy miałby płacić 3600, to to już jest 54k rocznie.

Dodatkowo ok. 10k z reklam, to to jest ponad 60 000 PLN.
więc teksty o utrzymaniu forum można między bajki wsadzić Tongue
a myślicie że admini (co teraz będą moderatorami) to będą mieli łatwą pracę?? na 3 zmiany czytać, podkreślać i kasować będą za darmo ??? Big Grin
i mnie kryzys dopadł, jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę samochodem bez dachu
· filmy ·
Odpowiedz
Jak na moje to za te 60 tysi by sobie można elegancko przez rok pożyć Tongue
Odpowiedz
Zawody, srawody, opłacanie forum. Nachapać się chcieli i tyle!

Jak dystrybutorzy znikną z forum, a tak pewnie się stanie, to "genialny" plan właścicieli EMTB.pl mozna podsumować tak:

Odpowiedz
(10.01.2013, 20:03)Malauch napisał(a): 3. Wprowadzić opłaty od użytkowników dobrowolne bądź obowiązkowe + minimalna ilość reklam.

4. Wprowadzić opłaty dla dilerów reklamujących się u nas na forum + minimalna ilość reklam.

A nie można było połączyć tych dwóch rozwiązań zamiast dowalać takimi kwotami, jakich żaden forumowy dystrybutor nie udźwignie?

1. Dobrowolna zrzuta co roku na hosting - znam kilka serwisów tworzonych przez społeczności, gdzie zawsze się to sprawdza - vide chociażby Extremebits czy nawet Wikipedia. Nie kojarzę żadnego dobrego serwisu, gdzie by to nie zadziałało.

2. Niewielkie opłaty od dystrybutorów za własny dział - myślę, że max 10% tego, co zaproponowaliście. Do tego możliwość prowadzenia normalnych wątków jak teraz, w których 99% to jaranie się sprzętem i ciekawe dyskusje, a 1% to faktyczny zarobek.

3. Ew. symboliczne opłaty (20-30 zł za rok) za pisanie na giełdzie od zwykłych użytkowników, jak np. na niemieckim IBC.

Choć tak naprawdę myślę, że punkt 1 spokojnie i bezboleśnie załatwiłby sprawę. A tak - walnęliście jak łysy warkoczem o kant kuli z tymi kwotami od dystrybutorów ryzykując, że statystyki forum polecą na łeb, na szyję i nie będzie kasy ani od dystrybutorów ani z reklam. Nie wspominając o tym, że cała społeczność tworzona przez te lata pójdzie w pizdu...
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości